1000Kitap Logosu
Hızır Dokunsun Dualarına
Hızır Dokunsun Dualarına
Hızır Dokunsun Dualarına

Hızır Dokunsun Dualarına

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
188 Kişi
752
Okunma
251
Beğeni
11,6bin
Gösterim
222 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 17 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Fenomen Kitaplar · Şubat 2016 · Karton kapak · 9786054688562
"Allah, dualarınızı kabul ediyorsa; bu sizin imanınızı arttırır. Geciktiriyorsa; sabrınızı arttırır. Eğer kabul etmiyorsa; biliniz ki sizin için hazırladığı daha güzel şeyler vardır. Unutmayın ki; Rabbim ihmal değil imtihan eder." diyorlar ve sen de inanıp kendini bu sözlerle teselli ediyorsun ya, peki başka bir ihtimal daha gelmiyor mu aklına? Ya sen dua etmesini bilmiyorsan!!! "Ey gönül istedik de vermedi deme. İstemeyi bilmedin bari yalan söyleme." - Mevlana Celaleddin-i Rumi Dua etmeyi, duanın sistemini, senin en büyük gizemin olan Su'yun sırrını ve en büyük hazinen Besmele'nin sırrını bilseydin hayatın böyle olmayacaktı. "İsteyin vereyim." diyen Allah, senin istediklerini vermez mi sanıyorsun? Dua ve Kader sistemi bildiğin gibi değil.
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺19,57
8.6
10 üzerinden
188 Puan · 41 İnceleme
Hakan
Hızır Dokunsun Dualarına'yı inceledi.
222 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
Kitap dua üzerine meraklı olanlar için güzel kitap. Benim merakım epey vardı ve giderdi diyebiliyorum. Dini ve bazı bilimsel veriler ışığında duanın şu ile olan etkileşimi de güzelce örnekler ışığında verilmiş.
Hızır Dokunsun Dualarına
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Betül Küçükçal
Hızır Dokunsun Dualarına'yı inceledi.
238 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Ayetlerinden açıkça “İsteyin vereyim” diyen Allah, edilen tüm duaları işitir ve bilir. Duanın kabul olmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Kabul olmayan dua yoktur, yanlış yapılan dua vardır. Kâinattaki herşeyin bir yapılış şekli vardır. İşte duanın da yapılış şekli, dua ederken hangi inceliklere dikkat edilmesi gerektiği gibi önemli bilgiler kitapta paylaşılmış. Esmaü’l Hüsna’yı dualarımıza nasıl katmamız gerektiği, hangi esmanın hangi duada kullanılacağı açıkça belirtilmiş. “De ki: “Duanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin ki?” (Furkan Suresi 77. Ayet) ayette de belirtildiği gibi en önemli ibadetlerden olan duanın yapılışını öğreten ve yol gösteren güzel bir kitap. Kitabın içinde bulunan bir söz ile incelememi bitiriyorum: "Ey gönül istedik de vermedi deme. İstemeyi bilmedin bari yalan söyleme.” -Mevlana Celaleddin-i Rumi
Hızır Dokunsun Dualarına
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Ayşe Ekici
Hızır Dokunsun Dualarına'yı inceledi.
222 syf.
·
14 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Allah (c.c), Furkan Sûresi 77. ayetinde meâlen şöyle buyuruyor: "Eğer duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var?" O halde dua deyip geçmemek gerekiyor, bu kadar önemli bir mevzunun elbette bir usulü, bir adabı olacak. Ne diyor Mevlana hz. "Ey gönül istedik de vermedi deme. Istemeyi bilmedin bari yalan söyleme." Yazar kitapta, duanın ehemmiyetine, sistemine, esma-ül husna'nin duadaki yerine değiniyor. Dua ederken farkında olmadan sık yaptığımız hataları gösteriyor. Okurken aaa hiç böyle düşünmemiştim diyorsunuz. Gerçekten ağzımızdan çıkan her söze çok dikkat etmemiz gerektiğini bir kez daha anladım. Dili gayet basit ve anlaşılır. Tek bir sıkıntısı var, yazar çok fazla tekrara gitmiş, hem de çok çok fazla ama farklı bir bakış açısı kazandırdığı için ben bu problemi görmezlikten geleceğim
Hızır Dokunsun Dualarına
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
21
Emine
Hızır Dokunsun Dualarına'yı inceledi.
222 syf.
·
1 günde
Yine muhteşem Mustafa Kaya kitabıyla buradayım. Meğer ne çok yanlış dualar yapmışım. Bu kitapta yazar bize gerçek duanın nasıl yapılması gerektiğini anlattıktan sonra hangi Esmaül Hüsna ile yapmamız gerektiğini anlatıyor. Özellikle "Her şeyin hayırlısı olsun. Allah'ım bana sabır ver." gibi dualar Evliya duasıymış. Evliya da masivadan elini eteğini çeken kişidir ve biz insanlar o aşamada olmadığımız için yanlış bir dua şekliymiş. Daha şaşırdığım bir sürü bilgi vardı. Okuyup kendinizin sindirmesi ve üzerinde tefekkür etmeniz için kesinlikle bu kitabı okumanızı öneriyorum. İyi okumalar.
Hızır Dokunsun Dualarına
OKUYACAKLARIMA EKLE
6