Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları

7,0/10  (5 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
181 gösterim
Hayranlıkla izlediğimiz Hollywood filmleri Amerikan sinema sektörünün masum birer çalışması mı, yoksa planlı bir projenin parçası mı? Yapılacak siyasi ve ekonomik operasyonlara filmler aracılığıyla nasıl zemin hazırlanıyor? Bilinçaltı mesajlar nasıl veriliyor? Devasa bütçeli filmlerin arkasındaki güç “Amerikan derin devleti” mi? “Matrix”, “Terminatör”, “Tomb Raider”, “Existenz”, “Beşinci Element”, “12 Maymun”, “Star Trek” ve daha onlarca filmin tek tek analizleri ve bilinçaltı operasyonları. Ne mesaj vermek istediler, dünyayı nasıl yönlendirdiler? Bu kitabı okumadan hiçbir “Hollywood işi”nin gerçek amacını bilemeyeceksiniz..
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2017
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786053112365
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşegül tatilde 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Genel anlamda bakıldığında topluluklar tezatlarla doludur. İyinin olduğu yerde kötü, zenginin olduğu yerde fakir vardır. Bir de "duyguları biçimlendiren" ile "duyguları biçimlendirilen" topluluklar/bireyler vardır ki en tehlikelisi de budur. Duyguları biçimlendiren toplumlar bunu kasıtlı olarak ve en ince ayrıntısına kadar planlayarak yapar. Peki bu toplumlar neden bireyleri kandırarak duygularını sömürmek gibi alçakça bir eylem içine girer? Çünkü farklı olan değil aynı özellikleri gösteren, aynı tepkileri veren daha kolay yönetilir. Hollywood ise bunun en güzel örneğini oluşturmaktadır. Bilinçaltı mesajlarla izleyicisini uyutmakta ve emellerini gerçekleştirmek için uygun zamanı beklemektedir. Yeterince bilinçli olmayan bizler ise bu tuzağa kurban giderek zamanla aynileşiriz.

Sayın Kurtoğlu bu kitabı yazarak kendine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmiştir ve bizi bilinçaltı oyunlarına karşı uyarmıştır. Siz de üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirin ve bu kitabı okumaya başlayın..

Pitho 
 08 Şub 17:52 · Kitabı okudu · 15 günde · 1/10 puan

Tüm izmlerin - tüm istlerin ve damdan kapıdan sığ bir sürü örneğin çorba olduğu bir kitap . Büyük bir umut ve beklentiyle başlamama rağmen ölümüne sıktı beni.yazarın tv programlarında konuşmalarını dinledikten sonra aldığım kitabın sonunda şuna karar verdim ki , sen yaZma hocam , anlat :)

Kitaptan 47 Alıntı

Ayşegül tatilde 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Özgün senaryolu Hollywood filmlerinde hiçbir şey tesadüf değildir. Filmin adından hikayeye oradan mekan seçimine kadar her şey psikolojik harbin birer silahı olup Yeni Dünya Düzeni'ne hizmet etmektedir.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 78)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 78)
Ayşegül tatilde 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hollywood, öpücüğünüze iki milyon dolar, ruhunuza iki dolar verilen bir yerdir." diyor Marilyn Monroe.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 27)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 27)
Ayşegül tatilde 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Türk Milleti diliyle, manevi değerleriyle, diniyle, devletiyle, cumhuriyetiyle ve ordusuyla büyük tehdit altındadır. Bu bir milli güvenlik meselesidir.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 98)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 98)
Ayşegül tatilde 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hollywood yapımlarının en önemli misyonlarından biri de İslam'ı Yahudilik ve Hıristiyanlık değerleriyle harmanlayıp, senkretik (bağdaştırıcı) bir din haline dönüştürerek, Hz. Muhammedsiz bir din haline getirmektir.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 30)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 30)
Ayşegül tatilde 
 13 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hollywood yapımlarındaki pek çok kadın karakteri; seyreden, bekleyen, alkışlayan ve vücudunu sergileyen birer eleman durumda.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 267)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 267)
Ayşegül tatilde 
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Çizgi filmlerde çocuklara zararlı mesajların başında cinsel içerikli mesajlar, inançlara yönelik mesajlar, kişilik bozulmasına sebep olan mesajlar geldiği ifade edilerek özellikle cinsel muhtevalı mesajların çocuklarda erken buluğa ermelerine sebep olduğu iddia edilmektedir.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 230)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 230)
Ayşegül tatilde 
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Filmler, diğer ABD endüstrisinin ürünleri için sessiz satış-pazarlama elemanları olarak görev yapmaktadırlar.

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan KurtoğluHollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu
Ayşegül tatilde 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Eğer dikkatli olmazsanız basın sizin mazlumlardan nefret etmenizi, zalimleri ise sevmenizi sağlar. Malcolm X

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 117)Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 117)
5 /