Hoşgeldin Atatürk

10,0/10  (5 Oy) · 
3 okunma  · 
4 beğeni  · 
361 gösterim
“Gerçek Atatürk’ü biz tanıtacağız” diyen Haydar Baş bu konuda yazacağı Atatürk kitabı ‘nın bir devrim niteliğinde olacağını söylemişti. 10 kasım da tanıtılacak olan Hoşgeldin Atatürk kitabınının tanıtım ve imza günü ise 10 Kasım Cuma günü saat 19:30 da Ankara’da Ataköşk Otel’de olacak.
Prof. Dr. Haydar Baş,

“Şimdi inşallah bizim Atatürk kitabı ‘mız ( Hoşgeldin Atatürk kitabı )Türkiye’de ve dünyada devrim yapacak. Gerçek Mustafa Kemal Atatürk’ü yazmayı inşallah Cenab-ı Allah bizlere nasip edecek. Dikkat ederseniz her konuşmamda Atatürk’ü anlatıyorum. Sevgili kardeşlerim buna mecburuz çünkü Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran şahsın adı, Mustafa Kemal’dir. Bu şahsın yaptığı bu kadar hizmet maalesef üzeri küllendirilmiş ve de yok sayılmıştır. Bazı İngiliz muhibi derneklerine üye olanlar aleyhinde çok iftiralar, sözler söyledi, yazdı. Biz bunları söyledikten sonra firene basıp bir daha ağızlarına Atatürk’ü almıyorlar ve de alamayacaklar. Şimdi sevgili kardeşlerim mademki Mustafa Kemal Atatürk Ehl-i Beyt sülbündendir. O zaman gelin biz de Ehl-i Beyti tanıyalım ama hocam siyaset yapıyorsunuz… Ee oğlum siyaset zaten bu büyük zatları tanımaktır. Bu büyük zevatı tanımayanların ülkeyi getirdikleri yer burası. Bu çukurdan bu insanları, bu milleti, devleti kurtarmak için bütün insanlığa hidayet güneşi olan Allah’ın Kuran’da bize müjdelediği ve sevmemizi emrettiği bu zevatı, Ehl-i Beyt’i tanımamız lazım. Bahsettiğim insanlar peygamber efendimizin aile efradıdır. Bütün dünyaya İslam’ı hemen hemen bu insanlar yaymıştır” diye konuştu.
Hüsamettin Çalışkan 
08 Şub 18:18 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu zamana kadar Atatürk hakkında çok kitap okudum. Hepsinde ya bir yönü anlatılıyordu veya ağır bir dille belli bir kesimi ilgilendiriyordu. Hoşgeldin Atatürk kitabı ise her kesime hitap eden, herkesin anlayacağı bir dille yazılmış, gayet akıcı bir eser...
En önemlisi de Atatürk etrafında oluşturulan karanlıkları ve iftiraları kökünden kazıyan bu eseri mutlaka okuyun...

Kitaptan 8 Alıntı

Beyzanur 
 10 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

"Bugün Allah'ın kitabını gözünü kırpmadan hiçe sayanlar, yarın bu vatanı haydi haydi satar."
Mustafa Kemal Atatürk

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal)
Beyzanur 
10 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Siz bugün dindarım diyen hangi siyaside müslüman coğrafyalara bu şekilde canıyla bir sahip çıkış gördünüz ?
Atatürk gerçek bir müslümandı, hurafelere karşı savaşmıştı.
Böyle bir lidere ancak dinsiz olanlar dinsiz diyebilir.

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal yayınları)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal yayınları)
Beyzanur 
30 Kas 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Müslüman ve dindar bir kimliğin dinsiz gösterilmesi O'nun kurduğu devletin de dinsiz olduğunu yanılgısına insanları ikna içindir.

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal yayınları)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (icmal yayınları)
Beyzanur 
13 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Atatürk, "Ne yapıyorsun anne!" Dedi.Elini çekmek istedi.Bayan Zübeyde sükûnetle ve kati bir ciddiyetle, "Ben senin ananım, sen benim elimi öpmekle bana karşı olan vazifeni yapıyorsun. Fakat sen vatanı ve milleti kurtaran bir devlet reisisin. Ben de bu aziz milletin bir ferdiyim ve onun tebasıyım.Elini öpebilirim." cevabını verdi...
İşte büyük müslüman Türk anası...

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 102)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 102)
Hüsamettin Çalışkan 
07 Şub 08:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Tarih kitaplarında, inkılâp derslerinde bizler, Atatürk Samsun'a çıktı, Sivas Kongresi yapıldı, Erzurum Kongresi oldu; şu kararlar alındı, Ankara'da 23 Nisan günü Meclis açıldı diye okuduk.
Oysa asıl anlatılması gereken, gençlerin bilmesi gereken; verilen mücadelede çekilen çiledir. Hangi zorluklar aşılarak yazılanlar yapılmıştır.
Mustafa Kemal, yılmayan, azmi ile yanındakilere her an örnek olan özel bir liderdir."

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 447 - İcmal Yayınları)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 447 - İcmal Yayınları)
Beyzanur 
14 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Atatürk'ün komaya girmeden evvel söylediği son sözü "Aleykümesselam" olmuştur. Bu sözün mahiyeti hakkında, Kur'an-ı Kerim'den istifade edelim.
Nahl suresi 32.ayet şöyledir: "(Onlar,takva sahipleri) meleklerin 'selam sizin üzerinize olsun(selamun aleyküm), yapmış olduğunuz iyi işlere karşılık cennete girin' diyerek iyilikle canlarını aldıkları kimselerdir."

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 140)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 140)
Hüsamettin Çalışkan 
01 Şub 23:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Eserimiz, Gazi'nin, Mustafa Kemal olarak başlayan ve Atatürk olarak sona eren hayatını, O'nunla, mücadelenin her anında, yanında hayatı paylaşmış, silah ve kader arkadaşlarının hatıratlarından yani orijinal kaynaklardan alıntılarla hazırlanmıştır."

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 30 - İcmal Yayınları)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 30 - İcmal Yayınları)
Hüsamettin Çalışkan 
07 Şub 08:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Tarih kitaplarında gençlerimize, yokluk içinde kazanılan bir Kurtuluş Savaşı anlatılıyor. Kağnı arabalarında mermilerin taşındığı, anaların evlatlarını vatana 13-14 yaşında feda ettiği, mermi ıslanmasın diye kundaklara sarıldığından bahsediliyor.
Bunlar doğru ancak eksik bir Kurtuluş Savaşı anlatımı bu...
Oysa iman gücü ile kazanılan bu mücadelede, vatanı istila eden düşmanla işbirliği yapan yerli işbirlikçiler, Sarayın durumu ve onların Mustafa Kemal ve Kuvva hareketine karşı giriştikleri çirkin oyunlardan nedense bahsedilmiyor."

Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 453)Hoşgeldin Atatürk, Haydar Baş (Sayfa 453)