Hurilerin Aşıkları

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
554 gösterim
Nice ölü kalpler var ki şehidlerin ilginç hayatını dinleme suretiyle dirilmiştir. Nice kahraman gençler bir şehidin hayat hikayesinden etkilenmek sureti ile birçok olumsuzlukları aşıp Afganistan'a gelmiştir. Nice yolunu kaybetmiş kimseler şehidlerin hayatını okuduktan sonra doğru yolu bulmuştur. Nice fasık ve günahkarlar şehidlerin hayatından etkilenip, rabbine dönmüştür.

Abdullah Azzam
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  575
 • ISBN:
  6054492350
 • Çeviri:
  Murat Karaçizmeli
 • Yayınevi:
  Takva Yayınları
 • Kitabın Türü:
Farkhunda 
13 Tem 21:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Tut elimi de gidelim Cihada " Neşidi henüz popülerken ve biz Üniversiteyi okuyup Ortadoğuya gideceğimizi hayal ederken Fatihte bir kitapçıda buldum ve kitapçı parayı elimden almak yerine "Şuraya bırak kardeşim" demişti.
Devinim içerisinde her gün İslam literatürü ve delice İbranice öğrendiğim zamanlardan kalan bu kitap Romantik müslümanlar için kendilerine Radikalleşmiş ve senkretik dine dönüşmüş Ortadoğu genel inancına atılacak ilk adımda basit bir kitap. Kitabın isminde bulunan Huri kavramını da aynı zamanda araştırıyor ancak Kuranda huri anlamında çevrilen kelimenin kadınlıktan ziyade bir çok anlamını görüyordum . Huriler gibi mitolojik kahramanların İslama Emeviler döneminden itibaren katılması ihtimali yüksek çünkü halkı İslami retorik ile elinde tutan iktidar döneminde uydurma hadislerle, hadislerin onlarca kat birden arttığı. İktidarın yapmak istediği her şey için "Din böyle söylüyor" diyerek kendilerine uydurdukları hazır kılıf da düşüncemi destekliyor ve beni içerisinde bulunduğum Senkretik dinin ne olduğunu Afganistan güneşi altında kalmış kaynar su gibi başımdan aşağıya dökülüyordu. Sokaklarda duvarlara yazdığım sloganlar yerini içimde vaha dolusu şüphelere bırakmıştı. Bu kitap öncesi İslam, Tevhide dair konuşmaya başladım mı durmak bilmez karşımdakini ikna eder ve açığı her neyse tamamlardım. Blog açmış yazılarıma karşılık mesaj alıyor "Ablacığım ben kapandım, Allah razı olsun " sevincimden çıldıracak gibi yaşadığım şeyler oluyordu. İşte ne varsa hepsi hiç mi olacak, deyip duruyor ve kendi kendime sorguluyor ve o çok savunduğum her şeyden soğumaya başlıyordum. Kitaba gelecek olursam, Abdullah Azzam'ı iyice öğrendikten sonra mutedil olun ve öyle okumaya karar verin, derim.