Hüzne Konan Kelebek

7,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
414 gösterim
“Cennet anaların ayağı altındadır.” derler! Ne yazık ki; analar da, erkeğin (cennetten çıkma) dayağının... Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğu gerçeği, Zelha ve annesi Gülizar’ın hikâyelerini okurken bir kez daha yüzünüze çarpacak. Koşulların bir şekilde kenara itelediği hayatlara ve bu hayatların insan kalabilmeyi başarabilmiş küçük bir kızın etrafında iyileşme sürecine girdiğine tanıklık edecek, içinize tatlı bir umut esintisi düştüğünü hissedeceksiniz. Şimdi, yüreğinize hapsettiğiniz çocuğa bir şans daha verin ve kendiniz olun; göreceksiniz hiç pişman olmayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  295
 • ISBN:
  9789944106153
 • Yayınevi:
  Aya Kitap
 • Kitabın Türü:
Aysima 
 21 Haz 11:37 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Çocuk yaşta evlendirilmenin sonuçlarını çok iyi anlatmış yazar, küçük bir yardımın bir sürü insanlara umut olduğunun, aile olmak için kan bağına gerek duyulmadığını anlatan akıcı bir kitap. Bir anda kendinizi içeride hissediyorsunuz ve sizde o hayatın bir parçası oluyorsunuz.

Kitaptan 1 Alıntı

Aysima 
21 Haz 09:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Baharla beraber açan çiçekler meyveye dönmüş, ağaçların üzerindeki beyaz süs yerini yeşile bırakmıştı. Üzerine ne giyse yakışır diye tabir edilen güzel kadınlar gibiydi ağaçlar. Sonbaharla birlikte dökülen yapraklarda hüznü, kışın yağan karda sabrı, baharda açan çiçeklerle sevinci yansıtan doğa ananın bize sunduğu bu muhteşem canlılar, yazın gelmesiyle de içsel coşkuyu öylesine güzel anlatıyordu ki.

Hüzne Konan Kelebek, Erdal ŞahinHüzne Konan Kelebek, Erdal Şahin