Hüzün ve Tesadüf

7,7/10  (71 Oy) · 
241 okunma  · 
62 beğeni  · 
3.640 gösterim
Şiirsel, kısa hikayeler. yer yer şaşırtıcı, insanı gülümseten, hüzünlendiren, yaşamın ayrıntıları. Az sözle çok şey anlatan öyküler. Lirizm. Klasik paragraf analyışı yok, serbest şiir dizilişinde cümleler…

Yazarın bu eserinde çok kısa metinlerden oluşan bir bölüm ile uzun metinleri kapsayan ikinci bir bölüm vardır.

Eserde şu hikâyeler yer alıyor: Seyfettin'i Severdik, Mahzun Mücahit, Bir Şey Yap, Su Sesi, Uysallığın Lüzumu Yok İsyanın Sırası Değil, Masal ve Rüya, Tâciser'in Şiiri,Hikâye, Bahar Dalı, Yürüyen Hüküm, Hikâye, Aheste Beste, Kambur Hafız ve Minare, Hüzün ve Tesadüf , Karakoncolos, Dürbünlü Çiçek, Mevzu Derin, Uç Selahattin Uç.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  90
 • ISBN:
  9789757032533
 • Yayınevi:
  Dergah Yayınları
 • Kitabın Türü:
Farkhunda 
 23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

BEN BİR DOMATES AĞACIYIM.
Ve Üşüyorum, çünkü salata olmak üzereyim. Bir de zeytin yaprağı olarak hayata dönmek isterim. Uzuuuuun bir sofrada Akdeniz adıyla çıplak seralarda yetişmiş yalnız yeşillikler ile ilişkiye hazır olarak aynı ortamda bulunmak üzere bir domatesim. Biraz daha yaklaş, ilk sayfayı arala domatesin sayfası olmaz mı? YOK, Artık daha neler. Ağaçta yetişen bir dometesken sayfalarımı da aldım, bu konuda aldığım torpilli referanslarım var yani . Bir de ikinci el edebiyat anlayışı sürümüyle aynı ortamda, lak lak lak muhabbetlerinden sıkıldım. Tek boynuzlu bir domates olsam tadım yine domates olur muydu? Bu düşüncelerim çekirdeklerimin kalori hesabı olarak var olmamasındandır. Ki ben var olabilir miyim? Bak şuradan sırıtan hergeleye düşüncelerini random atarak gül emi, ilk doğan evladın da "Baba" değil de random atsın sana. Bir dometesi anlatmak için sadece iyi, kırmızı, güzel, kaliteli diyorsan sakince o dometesi geri yerine bırak çünkü onu haketmiyorsun. Arada açın kendinizi bir kitabı açmak yerine arada gözlerinizi göğe ve mavi yerine mürekkep karası düşüncelere salın. Sokakta geçen bir çingenenin sepeti olmayı hayal ediyorum az sonra konu oradan Afrikadaki iç siyasete her an kayabilir. Bir de her aklıma geleni söylerim. Boana gözünü kestiren yaşlı kadınlar için bu dürüstlükse yazarlarca yeni sayılan bir edebiyat hali. Şimdi ben bir dometes miyim?