Hüzün Yağmurları

10,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
5 beğeni  · 
99 gösterim
Babam... Büyüdükçe bir tarafım anladı onu aslında, biliyor musun? Anladı; ama asla hak veremedi. Babam içimde doldurulması imkânsız kara delikler açtı. Böyle olurmuş, sonradan anladım. O sevilmemişlik öyle oymuş ki içimi, hepsi birer kara deliğe dönüşmüş. Öyle büyük kara delikler ki hem de... Sonradan bildim Berrin. Ben farkında olmadan, tüm o kara delikleri sen kapat istemişim. Oysa ne büyük haksızlık... Oysa ne de büyük bir yanılgı... Tam da bu yüzden, beni ne kadar seversen sev, yetmedi. Yetiremedim... O delikler, senin verdiğin her şeyi emdi, yok etti. Sonradan bildim Berrin... Onların çaresi sende değildi. Geçmişin çaresi sende değildi. Sen, geleceğimin çaresiydin... Çok geç anladım. Bunu anlamak için seni de kaybetmem gerekti üstelik. Bazen insan, devasını aşkta arar. Tüm eksiğini kapatsın ister, karşısındaki; tüm yaralarını sarsın. Onu, en olmamış yerinden tamamlasın. Bazen aşk, anlamını acıda arar. İflah olmaz bir yarayla sınar âşıkları. En olmadık yerlerinden vurup, ıssız bir sızıda bırakır. Geçmişlerinden yaralı iki yürekti onlar. Öyle bir an geldi ki, birbirlerine sınav oldular.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786059724708
 • Yayınevi:
  Gitane Kitap
 • Kitabın Türü:
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Nasıl başlasam kitabı anlatmaya bilemiyorum. Gözyaşlarıma engel olamıyorum ama aynı zamanda kızgınlık da var içimde. Neden diyorum, neden bu kadar zor gururunu, inadını bi kenara bırakıp affetmek? Neden bu kadar zor birini yitirmeden önce affetmek?


Kalp sızısı olan aşık evladını kaybetmiş bir kadın Burçin. Kahrolası inadıyla beraber sevdiği adamı Serdar'ı da beraberinde sürüklüyor bu yalnızlığa. Serdar'ın insanlara güvensizliği, çocukluktan gelen sevgi yoksunluğu; sevdiği kadını elleriyle itiyor, uzaklaştırıyor kendinden istemeden. Bir yuvaya sahip olamayan Berrin, Serdar'la o yuvaya sahip olduğunu o yuvanın Serdar olduğunu düşündüğü sırada kaybediyor güvenini.. İki yaralı insanın hikayesi bu kitap. Hayat mutsuz olmak ve mutsuz etmek için çok kısa. En güzel bu şekilde özetlenebilir bu kitap. Elindekini kıymetini kaybetmeden, yitirmeden bilmek gerek. Anı yaşa, sevdiklerinle yaşa! Geçmişe takılıp kalma, seviyorum dediğini sahiplen ve onu kaybetme!

Kitaptan 8 Alıntı

Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir evi yuva yapan içindeki eşyalar değildi, aynı çatıyı kiminle paylaştığındı. Keza o çatının altını dolduran eşyalara huzur veren, ne renkleri ne de biçimleriydi. Bir evi huzurlu kılan yine insandı.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 381 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 381 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
17 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazı seyler, ayağa batan paslı bir çivi gibi ana mıhlar insanı. Zaman geçmez... ızdıraplı bir diziye saplanıp kalırsın.

Zaman, o anın eziyetine ter eder kişiyi. O anlar tüm hayatımız boyunca boynunuzda taşınacak pişmanlıklardır.
Tek bir an, bütün hayatınızı tepetaklak edebilir.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 31 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 31 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hiçbir yara kanamadan iyileşmezdi. Ve hiçbir acı, kabullenilmeden geride bırakılmazdı.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 366 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 366 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
 21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

...Kapıyı açar açmaz teklifsizce girdi kadın. Elindeki saklama kaplarını mutfak tezgahına bırakıp Serdar''ın başını okşadı.
"Ali'yle haber ettiydim ya Serdar, niye gelmedin oğlum?"
"Annem gelirse beni bulamaz sonra Ayşe teyze!"
Kadının yüzünde beliren acımayı isimlendiremeyecek kadar küçüktü Serdar. Ayşe dizlerinin üzerine eğilip tekrar okşadı Serdar'ın saçını.
"Ah be oğlum, seni düşünen kadın gider miydi heç! Bekleyip duruyon o pencere kenarında kaç gündür... Gelmeyecek o anan olacak... bekleme artık! Bekleme kuzucum... kendini helak etme böyle!"

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 113 - Gitani yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 113 - Gitani yayınları)
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşk kendinden geçme hali. Ama sadece tek tarafın kendinden geçmesi o ilişkiyi 'biz' yapmaya yetmiyor. Tek tarafla kalırsa, ortada sen'den başka bir şey kalmıyor.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 232 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 232 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Affeden insan önce kendini özgür bırakıyordu. Saplanıp kaldığı acıdan ilk kendini azat ediyordu. Affetmek, ruhu hafifletmenin en acılı yoluydu.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 368 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 368 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

... Düşsen de, dizlerin kanasa da, yeri gelip paramparça olsan da tekrardan o adımları atabilecek gücü bulmaktaydı mesele.

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 379 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 379 - Gitane yayınları)
Selenay Afşar 
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Genç kadın arkasını dönüp Serdar'a baktı pür dikkat. Adamın alacağı cevaptan korktuğunu bakışları apaçık ele veriyordu. İkisi de ortak bir korkuyu büyütüyordu yüreğinde. Kaybetmek...

Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 264 - Gitane yayınları)Hüzün Yağmurları, Burçin Çelik (Sayfa 264 - Gitane yayınları)