Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ) Ehli Beyt Şanlı İnci ve Anneler Sultanı

9,2/10  (9 Oy) · 
27 okunma  · 
9 beğeni  · 
501 gösterim
Mustafa Necati Bursalı, Kainatın Efendisi'nin Mübarek Annesi Kadınların Seçilmişi Hz. Amine'nin hayatını anlatırken büyüleyici bir dil kullanarak akıcı üslubuyla bizi o kutlu günlerin iklimine götürüyor.

Hz. Amine'nin hayatını öğrenirken kutlu secere ve Alemin Fahrinin doğumuna kadarki süreci de takip ediyoruz.
(Arka Kapaktan)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  231
 • ISBN:
  9789757161196
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Elif Karakoyun 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap akıcı bir şekildeydi. Çok hızlı bir şekilde bitirdim. Yazar kitabı 3 bölüme ayırmış. Hz. Amine'nin hayatından daha çok dedeleri, ailesi ve Hz. Muhammed (SAV) dedeleri anlatılmış. Hz. Amine'yi daha çok anlatmasını isterdim. Sonuçta Hz. Amine'yi analtıyor diye almıştım. Maalesef ki Hz. Amine'nin anlatıldığı kısımları toplasak kitabın yarısı bile etmez. Genel olarak güzel bir anlatıma ve bilgilere sahip bir kitaptı. Okunur.

Hanife Büşra Tıraş 
20 Şub 00:21 · Kitabı okudu · 37 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hz. Amine ne güzel bir anne... Örneklerin en güzeli... Bu kitap bütün bayanların okuyup örnek almaları için hazırlanmış diye de denilebilir. Üslubun güzelli ve konuların akıcı bir şekilde verilmesi kitabı okuyanı adeta içine alıp farklı bir dünya sunmuş.Ben okurken keyif alıp, kendim için güzel çıkarımlarda bulundum. Bütün müslüman kardeşlerimin özellikle bayanların okunmasını tavsiye ederim.

Hifâ Hatun 
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Annelerin Sultanı Hz.Amine

Iyiki okudum hayatını öğrenmis oldum sanki ordaymışım gibi hissettim gerçekten okumaya değer bi kitap ona layık bile olmayız layık olanlardan oluruz InsaAllah..

Bükre KOÇ 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hz. Amine(r.a.)'nin hayatı çok güzel bir dille anlatılmış.Tek solukta beğenerek okudum.Yer yer peygamber efendimizin hayatına ve peygamber efendimizin hangi silsileden geldiğine değinmiş

Kitaptan 12 Alıntı

Her yaşayan ölür,
Her yeni eskir.
Her yaslı göçer.
Her gül solar.
Her çok fena bulur.
Her nefes tükenir,
Her ömür son noktaya gelir.
Ben de öleceğim; benim hayat mumum da ecel rüzgârıyla sönecek;
Fakat senin gibi temiz bir vekil bırakacağım için,
Adım asla ölmeyecek!...

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 228)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 228)

Göklerde düğün mü var? Yıldızlar oynaşmada.
Âlem, bir başka âlem. Pınar pınar taşmada.

Âmine'nin çevresi Meleklerle dopdolu,
İşte Varlık Nûrunun gelişi yaklaşmada!...

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 206)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 206)
Abdullah SAFİDEMİR 
16 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kureyş kızları elbette Amine Hatun'a gıpta etmekte haklıydılar. Çünkü Amine Hatun'un başına saadet tacı konmuş ve Allah'ın Resulüne "Anne" olma şerefini elde etmişti.

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 187 - Çelik Yayınevi)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 187 - Çelik Yayınevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
16 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ey Halime, dedi; getirdiğin yetim ne uğurluymuş. İçimize girer girmez bereket yağmaya başladı.

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 226 - Çelik Yayınevi)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 226 - Çelik Yayınevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
16 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Her yaşayan ölür,
Her yeni eskir.
Her yaşlı göçer.
Her çok fena bulur.
Ben de öleceğim;
Fakat senin gibi temiz bir vekil bırakacağım için,
Adım asla ölmeyecek..."

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 5 - Çelik Yayınevi)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 5 - Çelik Yayınevi)
Burak 
 15 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ölüm, ne genç tanırdı ne ihtiyar. Ne de bir güzel onun elinden kurtulurdu. Hayat defterini yazan kalemle 'Her can ölümü tadıcıdır!' diye yazılmıştır."

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 227)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 227)
Abdullah SAFİDEMİR 
16 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kalbler katı, dudaklar kilitli. Senin mübarek ismini ananlar pek az. Putların kara ismini dillerinden düşürmeyen azgın ve sapkın insanlardan beni ve Veheb'i koru!..

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 115 - Çelik Yayınevi)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 115 - Çelik Yayınevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
17 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

6 yaşlarında anneden de öksüz kalan Nur-i Cihanın şimdi mübarek gönlünde hicran ırmakları akıyordu.

Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 246 - Çelik Yayınevi)Hz. Amine ( Radıyallahu Anha ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 246 - Çelik Yayınevi)
2 /