Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma) Şehadet İncileri - Peygamber Çiçekleri

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
3 beğeni  · 
27 gösterim
Varlığın sebebi olan Cenâb-ı Peygamber, mübarek torunları hakkında şöyle buyuruyorlar: "Hasan ve Hüseyin'i seven beni sevmiş ve onlara düşmanlık eden muhakkak bana düşmanlık etmiş olur!" Allah'ın Resûlü o solmaz çiçekleri böyle, bu muhabbetle sevmişlerdi. Hazret-i Ebu Bekir (radıyallahu anh), bir gün sahabilere şöyle seslendi: "Ey ahali! Allah'ın Sevgilisi Cenâb-ı Muhammed Mustafa'yı (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Ehl-i Beyti'ni koruyunuz! Onlara sakın eziyet ve zulüm etmeyiniz. İyi biliniz ki, ben Hazret-i Peygamberin akrabasını ziyaret etmeyi kendi akrabamı ziyarete tercih eder ve onları bütün yakınlarımdan daha çok severim!.."

Allah ve kemâl yolunun büyük kahramanı, velîlerin başbuğu Hazret-i Abdülkadir Geylânî de can ve gönülden haykırıyor:

"Benim için pek muhterem, elimden tutacak öyle beş şahsiyetim var ki, bu hayatta veba ateşini, âhirette cehennem şiddetini onlarla söndürürüm. O yüce zatlar da: Allah'ın Resûlü Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem), Aliyyül-Murtazâ, Hasan, Hüseyin ve Fâtıma i Zehra'dır. Allah'ın salât ve selâmı onlara olsun!" Onlar ki, şanlı ve ebedi Peygamberimizin ilahi bakışlarının aydınlığı altında birer saadet incisi olarak yetiştiler ve en büyük mana kahramanı oldular.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786059844758
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Mustafa Necati Bursalı'nın kendine has üslubuyla kaleme aldığı,peygamberimizin torunları Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin'in hayatlarının anlatıldığı ve gözyaşları içerisinde okuyacağınız bir kitap.Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.

Kitaptan 4 Alıntı

Ekrem Özkara 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İbn-i Sirin :
" Kadınlar,Yahya ( as) dan sonra,Hz.Hüseyin'e ağladıkları kadar hiç kimseye ağlamamıştır. ! "

Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 229)Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 229)
Ekrem Özkara 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hz.Hüseyin' in isim kaynağı....
Hz.Harun'un ( peygamber ) oğlunun ismi - Şebir ! - ..Arapça karşılığı ise Hüseyin demek..

Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 23)Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 23)
Ekrem Özkara 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ünlü şair ve büyük hikmet adamı Ferezdak ; Halk Kufe'de ne düşünüyor,halleri nasıl ? sorusuna :<< Ya Hüseyin ! Sana kurban olayım...
Halkın kalbi seninle ama kılıçları düşmanlarınla...?!?!? cevabını veriyor...

Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 172)Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 172)