Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin (Radiyallahu Anhüma) Şehadet İncileri - Peygamber Çiçekleri

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
3 beğeni  · 
34 gösterim
Varlığın sebebi olan Cenâb-ı Peygamber, mübarek torunları hakkında şöyle buyuruyorlar: "Hasan ve Hüseyin'i seven beni sevmiş ve onlara düşmanlık eden muhakkak bana düşmanlık etmiş olur!" Allah'ın Resûlü o solmaz çiçekleri böyle, bu muhabbetle sevmişlerdi. Hazret-i Ebu Bekir (radıyallahu anh), bir gün sahabilere şöyle seslendi: "Ey ahali! Allah'ın Sevgilisi Cenâb-ı Muhammed Mustafa'yı (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Ehl-i Beyti'ni koruyunuz! Onlara sakın eziyet ve zulüm etmeyiniz. İyi biliniz ki, ben Hazret-i Peygamberin akrabasını ziyaret etmeyi kendi akrabamı ziyarete tercih eder ve onları bütün yakınlarımdan daha çok severim!.."

Allah ve kemâl yolunun büyük kahramanı, velîlerin başbuğu Hazret-i Abdülkadir Geylânî de can ve gönülden haykırıyor:

"Benim için pek muhterem, elimden tutacak öyle beş şahsiyetim var ki, bu hayatta veba ateşini, âhirette cehennem şiddetini onlarla söndürürüm. O yüce zatlar da: Allah'ın Resûlü Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem), Aliyyül-Murtazâ, Hasan, Hüseyin ve Fâtıma i Zehra'dır. Allah'ın salât ve selâmı onlara olsun!" Onlar ki, şanlı ve ebedi Peygamberimizin ilahi bakışlarının aydınlığı altında birer saadet incisi olarak yetiştiler ve en büyük mana kahramanı oldular.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786059844758
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Mustafa Necati Bursalı'nın kendine has üslubuyla kaleme aldığı,peygamberimizin torunları Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin'in hayatlarının anlatıldığı ve gözyaşları içerisinde okuyacağınız bir kitap.Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.