Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed'in Hayatı
Muhammed (s.a,v.) her gün öğleden sonra Ebû Bekir'i ziyaret ederdi. Peygamber'in mesajının bir kısmı Ebu Bekir'in yüzünde yazılı olduğu söylenirdi. Ebû Bekir'in yùzù sanki bir kitap gibiydi, Mekke sokaklarında görülmesi eskiden beri tüm kabile tarafından sevinçle karşılanır ve ona çok değer verilirdi.
Ömer'in Müslüman olduğunu gizlemesi söz konusu değildi. Bunu herkese, özellikle de Peygamber (s.a.v.)'e en çok düşman olanlara duyurmak istiyordu. Daha sonraki yillarda şöyle derdi: "O gece İslam'a girdiğimde kendi kendime şöyle düşündüm: Mekke'de Allah'in Rasulü’ne en düşman olan kim? Gidip ona Müslüman olduğumu söyleyeyim? Hemen aklima gelen cevap Ebû Cehil idi.
Yedi göğe yükseldikleri gibi yedi gökten tekrar indiler, Peygamber (s.a.v.) bu konuda şunları söyler: "Dönüşümde Musa'nin -o size ne iyi bir dosttu!- yanindan geçerken bana: 'Sana kaç vakit NAMAZ farz oldu?' diye sordu. Ben günde elli vakit oldugunu...
"Rahmân ve Rahim olan Allah' in adıyla" sözü insanı ümitle ayni yöne yöneltir. Bu korku ve ümit en belirgin bir şekilde Fatiha Sûresi'nde toparlanmıştır (Bu sûreye Kur’ân’ın ilk sûresi* olduğu için "Açan" anlamında "Fâtiha" ismi verilmiştir:
İslam öğretisinin en güzel ve tam ifadesini ortaya koyan diğer bir sûre de Kurân’ın son sûrelerinden biri olan Ihlàs Süresidir. Bu sûre, putperestler Peygamber'den Allah'ı tanımlamasını istediğinde indirilmiştir: "De ki: O Allah birdir. Allah Samed'dir (her...
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.