Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) 1 Mekke Devri

10,0/10  (6 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
918 gösterim
Hazret-i Mevlânâ der ki; “Aslında Kur’ân-ı Kerîm peygamberlerinhal ve vasıflarından ibarettir, onu huzûr-ı kalble okuyup gereğince amel edersen; kendini peygamberlerle, Allah dostlarıyla görüşmüş farz et.” Nebiler Silsilesi serlevhasıyla yayınlanan kitaplar; kuşatıcı bir yüreğin deryalar misali çağıldayışını ifade ediyor. Allah elçilerine derin bir muhabbetle fezeyan eden satırları okudukça; insanlığın tevhid mücadelesini
yeniden yaşadığınızı, her bir peygamberlerin davasına omuz verdiğinizi hissediyorsunuz
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2006
 • Sayfa Sayısı:
  552
 • ISBN:
  9789756247556
 • Yayınevi:
  Erkam Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meltem 
23 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İnsan bilmediği şeyin düşmanıdır." İnsanlar İslamiyeti anlamak istiyorsa anlamalarını kolaylaştıracak çok güzel eser. Bazı ayetlerden ve bu ayetlerin hangi olay uzerine indiğini anlatmaktadır. Peygaberimizin hayatı ve gerçek müslümanlığın nasıl olduğu gözler önüne serilmektedir.

Gökhan 
29 Tem 17:28 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

Yazarın Nebiler Silsilesi kitabından ayrılarak Hazreti Peygamber (s.a.v.) hayatını iki cilt olarak işlenmiş. Benim okuduğum ilk ciltte Mekke dönemi ikinci ciltte ise Medine dönemi anlatılıyor. Yazarın konumundan dolayı tasavvufi bakış açısını bulacağınız, konuların çok güzel birbirine bağlandığı siyer.. Kitaplığınızda mutlaka bulunmalı derim..

Kitaptan 2 Alıntı

Gökhan 
20 Tem 22:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ahzab 21
And olsun ki Resulullah'ta sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için bir üsve-i hasene (en güzel bir örnek) vardır.

Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) 1, Osman Nuri TopbaşHz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) 1, Osman Nuri Topbaş