Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ) Haya ve Edep İncisi

9,4/10  (9 Oy) · 
25 okunma  · 
10 beğeni  · 
915 gösterim
Evet kocaman bir kitap için belki iki söz yazmak mümkündür amma, Hazret-i Osman'ı (Radıyallahu Anh) bir söz veya bir kitaba sığıştırmak zannedildiği kadar mümkün değildir.

Mümkün değildir deyip bırakmak üstün insanların hayatına perde çekip onları kimseye göstermemek manasında geleceğinden, Muhterem M. Necati Bursalı hocamı bu çalışmalarından dolayı takdir eder ve bu kitabın bana olduğu kadar herkese faydalı olacağını belirtmek isterim.

Kimlerin hayatı kitap olmuyor ki?...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789757161225
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
20 May 10:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Mustafa Necati Bursalı'nın kendine has üslubundan Hz. Osman Bin Affan (r.a)'ın kısa ve şiirsel cümlelerle hayatı anlatılıyor bu kitapta.
Hz.Osman (ra ) Peygamberimizin üçüncü halifesi, hayâ ve edep numunesi ve hayatta iken cennetle müjdelenen bahtiyarlardan biriydi.
Tavsiye eder,iyi okumalar dilerim.

Merve Ekinci 
16 May 13:53 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Peygamber güneşinden bir yıldız Hazret-i Osman..! İster güneşe koş geceyi gündüz yap,,, istersen bu kutup yıldızına bak,,,, istikametini tayin et!...

Kitaptan 6 Alıntı

Vaveyla.. 
09 Ağu 16:04 · Kitabı okuyor · Beğendi

Iman havzında yıkanan müminler ebediyet ülkelerinin gerçekler sabahına ereceklerdir. Ne mutlu, gönül dudaklarıyle hakikat şurubu içebilenlere.

Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 208)Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 208)
Vaveyla.. 
05 Ağu 23:44 · Kitabı okuyor · Beğendi

Edep ve haya timsali
Sıyrıl artık gafletin kabuklarından yolcum.
Nûr akmada Kur'anın oluklarından yolcum.
( #BirlikIcinOku seni de bekliyoruz.. )

Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 162)Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 162)
Vaveyla.. 
09 Ağu 19:48 · Kitabı okuyor · Beğendi

Bütün olayları vicdan süzgecinden geçiriniz? İman terazisinde Kur'ân kefeleri ile tartınız.! Alınması gereken tedbirleri rapor ediniz.! Insanların şikayetlerini dikkatle inceleyiniz.!

Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 209)Hz. Osman ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 209)