Hz. Yusuf Peygamberler Tarihi - 10

8,1/10  (7 Oy) · 
11 okunma  · 
7 beğeni  · 
470 gösterim
Ahmet Cemil Akıncı,sürükleyici bir roman kurgusu içinde,duygulu bir anlatım ile okuyucuyu peygamberlerin yaşadığı atmosfere çekebilmeyi başarmış ve bu şekilde eserine yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir özellik kazandırmasını bilmiştir.
Bu eser, "Kısas-ı Enbiya" (Peygamberler Tarihi) edebi türünün en güzel örneklerinden biri ve bir yorumudur. Eserin temel kaynaklarını, Kur'an- Kerim, tefsirler, hadis kitapları ve hadis şerhlerinin yanında Kısas-ı Enbiya edebiyatı oluşturmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  171
 • ISBN:
  9789754500851
 • Yayınevi:
  Bahar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Berat 
16 Şub 23:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitabın içeriği çok güzel . Başı biraz üzücü ama sonlarına doğru bu üzücü olaylar bitiyor. Bu kitapta hz.yusufun önce kİskan kardeşleri tarafından kuyuya atılıp bir tüccara köle diye satıp sonrada babalarına yusulu kurtlar yedi dememişler başlıyor hz.yusufun babası hz.yakup çok üzülüyorum o sırada hz yusuf tüccar tarafından mısırda potifar hazretlerine satılıyor. Potifar hz.yusufu yanında yıllarca tutuyor o zaman boyunca köle olan hz.yusuf potifar hazretlerinin gözünde güvenilir bir pozisyona yükselip Sarayıne vekilharcı oluyor. Polikarbonat hazretlerinin eşi Züleyha hz.Yusuftan çok etkilenerji ve onunla olmak ister ama hz.yusuf kabul etmez ve Züleyha çok sinirlenip hz.yusuf iftira atar ve potifar hz yusufu zarara zindanına atar orda hz yusuf bazılarının rüyalarını yorumlar ve biri ordan kurtuluşundan 2 yıl sonra mısırın efendisinin rüyasını yorumlanması için hz.yusufu çağırmasını ister.hz.Yusuf rüyayı yorumlar ve mısırın efendisi hz.yusufu mısırın 2.yetkilisi yapar ...