İçedönük Çocuklar

8,3/10  (3 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
383 gösterim
Dışadönük bir dünyada içedönük yetenekleri keşfetme rehberi…

-Çocuğunuzun içedönük olduğunu nasıl anlarsınız?
-Ona okul hayatında nasıl yardımcı olursunuz?
-Ev ortamı içedönük çocuk için neden çok önemlidir?
-İçedönük bir çocuğun beslenmesi nasıl olmalıdır?

Her çocuk birtakım kişilik özellikleriyle dünyaya gelir. İçedönüklük, çocuğun genetik yapısına bağlı olarak doğuştan gelen bir özelliktir. Günümüzün telaşlı dünyasında içedönük çocuklar zaman zaman kendilerini yalnız ve mutsuz hissederler. Anne babalar ise çocuklarının içine kapanık olduğunu düşünerek endişelenir ve onları sosyal olmaya zorlarlar.

Marti Olsen Laney, bu kitapta tüm anne babaları içedönük çocuğunu değiştirmeye ya da onun farklılıklarını gizlemeye çalışmak yerine bu özellikleri onaylamaya davet ediyor. Anaokulundan üniversiteye tüm eğitim hayatı boyunca içedönük çocuğa nasıl destek olunması gerektiğini açıklıyor. İçedönüklüğün doğasına ilişkin kapsamlı araştırmalara da yer veren Laney "İçedönük çocuklar eşsizdir. Çocuğunuzun eşsiz özelliklerini keşfedin" diyor
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786050929393
 • Orijinal Adı:
  The Hidden Gifts of the Introverted Child
 • Çeviri:
  Duygu Dalgakıran
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
28 Mar 2017 · Kitabı okudu · 4 günde

Bir insanı olduğu gibi kabul etmek çok mu zor?! Aslında toplumun büyük eksikliklerinden biri insanları değiştirmek çabasıdır. Heleki o insan tipleri ki, onların içedönük olması doğuşdan gelmedir. Şimdi değiştirmek çabasında olan insanlar yetişkinleri değiştiremediklerini görünce hayatları boyunca çocukları değiştirme çabasına girer. Çocuklarınızın içedönüklüyünü değiştirmek istediyinizde hem onların, hem de kendi hayatınızda büyük problemlere yol açıyorsunuz. Çocukları oldukları gibi kabul edin. Neden? diye sorarsanız bana, çünki onlar büyüdüklerinde sizin farkında olmadan etdiğiniz hataların bedelini ödemesinler diye.