İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır Bugüne Kadar Bana Atılan Taşlardan Kendime Bir Saray Yapmaya Karar Verdim

7,8/10  (17 Oy) · 
50 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.059 gösterim
İnsan bir 'güzel' olarak doğar. Büyüdükçe kendini büyük zannedenlerin oturduğu tahtı sallamaya başlar. Minik güzelle baş edemeyen büyükler, öcü, cin ve dev gibi hayali canavarlarla onu uyutmak isterler. Minik güzel büyüdükçe gelenek, ayıp, disiplin, not korkusu gibi gözle görülmeyen silahlarla sindirilmeye çalışılır. Maalesef güzel doğanların büyük bir çoğunluğu daha gençlik çağına gelmeden uyur. Çünkü bizim eğitim adına verdiğimiz bilgilerin çoğu aslında onu uyutmak ve uykusunu derinleştirmekten başka bir işe yaramaz.


Bu kitapta dünyaya muhteşem olarak geldikten sonra iyi niyetlerle uyutulan, içindeki güzelin uyuduğunu fark eden ve onu uyandırmak için çırpınan bir sevgi yolcusunun serüveni var. Eğer sen de içindeki güzeli uyandırmak istersen hadi gel arkadaş olalım. Bu kitabı okuyup arkadaşlığımızın tadına bakman amacıyla gözlerini dört dakika ödünç verirmisin?


İçindeki güzel uyandırmayı beklerken sen hala neyi beklediğini hiç düşündün mü?
(Tanıtım Bülteninden)
Ayten Ernaz Tiryaki 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tekrarlı konu ve cümlelerini görmezden gelirsek güzel bir kitap. Öncelikle yazarı çok samimi buldum: Kitabın tamamı yaşantısından; Çocukluğu dahil her satırı kendi hayatından oluşuyor. Kendi adıma mutlu insan, mutlu aile, mutlu iş hayatı, dahası mutlu yarınlarım için bir arpa boyu
yolaldığımı düşünüyorum...

Burak Denizli 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 6/10 puan

Yazarın konferansı gerçekten çok etkileyici ve güzeldi ama malesef bazı insanlar ya sadece konuşma yeteneğine sahip yada yazma (istisnalar vardır ama). Alişan Kapaklıkaya`nın konferansından baya bi etkilendikten sonra kitabını okumaya karar verdim. Kitapta verilmek istenen mesajlar güzel olabilir ama beklentimin altında kalan bir kitap. Kitapta dile getirilen diyalogların tüm orjinalliğiyle yansıtılmadığını düşünüyorum. Bu da kitabı biraz bozmuş. Ama verilmek istenen mesaj güzel.

Aleyna Yılmaz 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Başta adıyla dikkatimi çekmişti. Biraz konu tekrarı vardı bence bu yüzden sıkıldığım yerler oldu, onun dışında çok güzeldi. Kesinlikle düşündürücü ve ders verici bir kitaptı. Yazarın diğer kitaplarını almayı düşünüyorum. Okuyabilirsiniz.

M.C. 
01 Oca 12:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarı ilk olarak konferansında tanıma fırsatını yakaladım. Çok samimi bir konferanstı. Giderken tereddüt ettiğim ama gittiğimde iyi ki gelmişim dediğim bir konferanstı. Konferans çıkışında tereddüt etmeden aldığım kitabını okurken aynı duyguları hissedemedim. Bunun sebebi yazarın konuşma dilinin yazısından daha kuvvetli olması değil; konferansta dinlediğim her şeyin eksiksiz kitapta da yazıyor olmasıydı. Okurken ben zaten bunları dinlemiştim düşüncesiyle bitirdim kitabı.

İbrahim Doma 
08 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bayıldım çok güzel bir kitap

Hasan Gökberk ÖZKAN 
09 Mar 22:44 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel Gelişim alanında görüp görebileceğiniz en güzel kitaplardan birisidir bu kitap.Okumanızı tavsiye ederim. Kendini geliştircesen al oku tamam. Haden görüşürüz

Kitaptan 18 Alıntı

Ayten Ernaz Tiryaki 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kendisini kurtarıcı sanan devlerin çıkardığı gürültüyü duymak istemiyorum artık!..."

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkayaİçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkaya
Temmer mertem 
17 Ağu 14:11 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Uğruna hayatını harcadığın şeyin aslında boş olduğunu anlamaktan daha acı ne olabilir ki?

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkaya (Sayfa 184)İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkaya (Sayfa 184)
Ayten Ernaz Tiryaki 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kitap satırları arasında gezen gözlerin kötülük yapacağına inanmıyorum..."

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkayaİçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkaya
Aleyna Yılmaz 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Başkalarını mutlu etmeye çalışırken içimizdeki kendimizi ihmal etmişiz.

İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkayaİçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır, Alişan Kapaklıkaya
2 /