İçinizdeki Dostu Keşfedin

8,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
273 gösterim
Dost bulmakta samimi olan, kendisini aranan ve özlenen bir dost haline getirmelidir. Yani dost bulmadan önce dost olmak gerek...Zaten iç dünyanızdaki dostluk duygusunu keşfeder ve onu açığa çıkarırsanız, ayrıca dost aramanıza da ihtiyaç kalmayacaktır. Siz, içinizdeki dostu keşfetmeden, dost bulmaya çalışırsanız, asla başaramazsınız. Kendisi dost gönüllü olanın dost aramasına ihtiyacı kalmaz. Gönlü bir mıknatıs gibi dostlukları cezbeder, çeker.
Herkesin içinde potansiyel bir dostluk hazinesi var mıdır?
Hiç şüphesiz ki, evet...
Bütün iş, dostluk muhabbetiyle gözümüzü gönlümüze ve iç dünyamıza çevirmekte...
Çünkü Allah, yaratırken öyle taktir etmiş, bizleri dost olmak, anlaşmak, kaynaşmak üzere yaratmış... Bize düşen, içimizdeki dostluğu keşfetmek, işlemek ve geliştirmektir.
Nurefşan 
04 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hangi kitabı okuyacağıma karar veremediğim elime aldığım her kitabı iki satır okuyup oflayarak bıraktığım bir dönemde rafta boynu bükük bir şekilde, biraz unutulmanın verdiği hüzünle, biraz da elimi uzatmamı umutla bekleyen bir kitaptı sanki. Okudukça okudum içimdeki o küçük manevi boşluğu dolduran, kendime getiren, titrememi sağlayan tam da vaktinde okuduğum bir kitap... Cümleleri insanı etkileyecek şekilde kurulmuş, önemli insanlardan alınan ayrıntılar ve anekdotlarla daha da renkli hale getirilmiş, insanın kendini yoklamasını ve düşünmesine olanak sağlayan beğenerek okuduğum güzel bir kitaptı... Hadi durmayın sizde "içinizdeki dostu keşfedin".