İflas Etmenin Yolları Kişisel Değişim Serisi 3

7,3/10  (19 Oy) · 
91 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.287 gösterim
'Dünyanın En Akıllı İnsanı' Erdal Demirkıran'dan %100 Garantili İflas! ...

'Zekasına Güvenmeyen Okumasın'

Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsan; emin ol ki tüm kontrol sendedir. Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan; sen asla kazanmak istememişsindir!

(Arka Kapak)

Burayı Okumak Kesinlikle Yasaktır! ..

İnsan var oldu olalı, hep kazanmak istedi; ama çoğunlukla hep kaybetti. Kazananlar daima sırlarını bizimle paylaştılar, kitaplar yazdılar, seminerlerverdiler, neler neler ettiler. Kaybedenlerden hiç ses çıkmadı!

(Kitabın İçinden)
sezen 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lise yıllarımda arkadaşımın hediye ettiği bir kitaptı. Yazarın "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" adlı kitabından sonra okumuştum. Üzerinde zekasına güvenmeyen okumasın yazıyordu. Çünkü yazar neyi doğru buluyorsa, tam tersini söyleyerek, kinaye yaparak okurun zekasını sorguluyordu. İçinde anlattığı kısa hikayeler eğlendiriciydi ama sanırım bu duygum o yıllar için geçerli. Sanırım o da şu sıralar çok popüler olan dini-kişisel gelişim furyasına kapılmış.
Kitabın arka kapağında yazıyordu sanırım: "Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsam tüm kontrol sendedir, kazanmak istediğin halde kaybediyorsan sen hiç kazanmak istememişsindir..."

Böyle iddialı, cafcaflı cümlelere kanmayacak kadar büyüdük artık. Elbet öğreneceklerimiz bitmeyecek hayattan ama bu kadar büyük cümleler kurarsanız ya da sözde hayat felsefeniz bu yönde olursa bir gün tükürdüğünüz her şeyi yalamak zorunda kalırsınız. Velhasıl kişisel gelişim, özellikle de dini-kişisel gelişim artık midemi bulandırıyor. Zengin olmanın 20 yolu, birini 8 dk da nasıl etkilersiniz vs. tarzı kitaplar bana göre sadece para tuzağı...
Yine de yazarı kötülemek istemem, kıvrak ve esprili bir dili var. Gereksiz ve milletin gözüne sokar gibi sergilenen özgüven bana itici gelir. Notere gidip kendini dünyanın en akıllı insanı diye tescil ettirmek sizin çok akıllı olduğunuzu değil, piyasaya çıkacak kitabınızın çok iyi reklamını yaptığınızı gösterir. Bu şöhret ve para arzusu kokan hareketler, yani insanın(varsa eğer) dehasını böyle ucuz şeylere harcaması zeka göstergesi değil, kurnazlık göstergesidir...

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Benim için kişisel gelişim kitaplarında Erdal Demirkıran çok özel bir yere sahiptir özellikle değindiği konular, farklı bakış açıları, anlatım tarzı her insanda bir etki bırakacak şekildedir.Kim iflas etmek isterdi diye düşünürseniz okuyun ve görün :)

Ömer Faruk İNCELER 
24 May 23:35 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Erdal Demirkıran'la tanışmayan varsa hemen tanışmalı.Sıradışı kitap isimleriyle ön yargıyla yaklasmamali.Her kitabında sizleri büyüleyecek ve tüm kitaplarını birden satın alacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı

seyra 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Biri bir şey anlatti ya, hayatta anlama, hiçbir şekilde öğrenme. Yaşamadan asla inanma. Daima yaşayarak öğren ki hayatin tokadi zink diye beynini patlattiğinda aklin başina gelsin.

İflas Etmenin Yolları, Erdal Demirkıran (Sayfa 81 - kashna)İflas Etmenin Yolları, Erdal Demirkıran (Sayfa 81 - kashna)