İflas Etmenin Yolları Kişisel Değişim Serisi 3

7,4/10  (28 Oy) · 
114 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.329 gösterim
'Dünyanın En Akıllı İnsanı' Erdal Demirkıran'dan %100 Garantili İflas! ...

'Zekasına Güvenmeyen Okumasın'

Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsan; emin ol ki tüm kontrol sendedir. Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan; sen asla kazanmak istememişsindir!

(Arka Kapak)

Burayı Okumak Kesinlikle Yasaktır! ..

İnsan var oldu olalı, hep kazanmak istedi; ama çoğunlukla hep kaybetti. Kazananlar daima sırlarını bizimle paylaştılar, kitaplar yazdılar, seminerlerverdiler, neler neler ettiler. Kaybedenlerden hiç ses çıkmadı!

(Kitabın İçinden)
sezen 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lise yıllarımda arkadaşımın hediye ettiği bir kitaptı. Yazarın "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" adlı kitabından sonra okumuştum. Üzerinde zekasına güvenmeyen okumasın yazıyordu. Çünkü yazar neyi doğru buluyorsa, tam tersini söyleyerek, kinaye yaparak okurun zekasını sorguluyordu. İçinde anlattığı kısa hikayeler eğlendiriciydi ama sanırım bu duygum o yıllar için geçerli. Sanırım o da şu sıralar çok popüler olan dini-kişisel gelişim furyasına kapılmış.
Kitabın arka kapağında yazıyordu sanırım: "Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsam tüm kontrol sendedir, kazanmak istediğin halde kaybediyorsan sen hiç kazanmak istememişsindir..."

Böyle iddialı, cafcaflı cümlelere kanmayacak kadar büyüdük artık. Elbet öğreneceklerimiz bitmeyecek hayattan ama bu kadar büyük cümleler kurarsanız ya da sözde hayat felsefeniz bu yönde olursa bir gün tükürdüğünüz her şeyi yalamak zorunda kalırsınız. Velhasıl kişisel gelişim, özellikle de dini-kişisel gelişim artık midemi bulandırıyor. Zengin olmanın 20 yolu, birini 8 dk da nasıl etkilersiniz vs. tarzı kitaplar bana göre sadece para tuzağı...
Yine de yazarı kötülemek istemem, kıvrak ve esprili bir dili var. Gereksiz ve milletin gözüne sokar gibi sergilenen özgüven bana itici gelir. Notere gidip kendini dünyanın en akıllı insanı diye tescil ettirmek sizin çok akıllı olduğunuzu değil, piyasaya çıkacak kitabınızın çok iyi reklamını yaptığınızı gösterir. Bu şöhret ve para arzusu kokan hareketler, yani insanın(varsa eğer) dehasını böyle ucuz şeylere harcaması zeka göstergesi değil, kurnazlık göstergesidir...

Gökay yıldız 
01 Ağu 10:02 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

İflâs etmeyi tam anlamıyla İsteyebilirsen gerek bilincin, gerek bilinçaltın negatif hiçbir sinyali pas geçmez. Ayrıca kısa bir zaman sonra beynin adeta bir sünger vazifesi üstlenerek bu sinyaller için özel bir radar sistem oluşturur. Yok olma arzusuyla yanıp tutuşan beyninin, bir pozitif sinyal arındırıcı gibi çalışmaya başlaması da bu sürecin ikinci evresinde gerçekleşir. Böylece artık hiçbir şey yapmasan dahi tüm benliğin ve bedenin “Bilinçli Şartlanma” dediğimiz ekstra bir metotla kaybetme eğilimine girmiş olmayı başarır.

bahar yakut 
14 saat önce · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

farklı bir kitap ismi tıpkı yazar gibi eser gerçekten farklı bir bakış açısıyla yazılmış en özet haliyle
KAZANMAK ISTEDIGIN HALDE KAYBEdIYORSAN SEN ASLA KAZANMAK ISTEMEMISSINDIR.

Ümit Bahçekapılı 
31 May 20:49 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitabı 6 sene önce okuduğumda beğenmiştim fakat özellikle sosyal medya hayatımıza girdi gireli işletmeler çok değişti, artık açılan işletmelerin neredeyse %95'i beş yıl içerisinde kapanıyor. Bir işletmenin iflas etmeden kendini sürdürebilmesi bu kitapta anlatıldığı kadar basit değil. Fakat ileride iş kurma hayali olan küçük kardeşlerimiz bazı şeylerin mantığını anlaması için okuyabilir fakat bir günümüz yetişkini için oldukça yetersiz bir kitap.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Benim için kişisel gelişim kitaplarında Erdal Demirkıran çok özel bir yere sahiptir özellikle değindiği konular, farklı bakış açıları, anlatım tarzı her insanda bir etki bırakacak şekildedir.Kim iflas etmek isterdi diye düşünürseniz okuyun ve görün :)

Ömer Faruk İNCELER 
24 May 23:35 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Erdal Demirkıran'la tanışmayan varsa hemen tanışmalı.Sıradışı kitap isimleriyle ön yargıyla yaklasmamali.Her kitabında sizleri büyüleyecek ve tüm kitaplarını birden satın alacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı

seyra 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Biri bir şey anlatti ya, hayatta anlama, hiçbir şekilde öğrenme. Yaşamadan asla inanma. Daima yaşayarak öğren ki hayatin tokadi zink diye beynini patlattiğinda aklin başina gelsin.

İflas Etmenin Yolları, Erdal Demirkıran (Sayfa 81 - kashna)İflas Etmenin Yolları, Erdal Demirkıran (Sayfa 81 - kashna)