İğreti Yaşamlar

8,3/10  (4 Oy) · 
22 okunma  · 
3 beğeni  · 
543 gösterim
Edebiyatçı kimliğiyle tanına Kürşat Başar, aynı zamanda 80'li yılların başından bu yana gazetecilik yapıyor. İğreti Yaşamlar onun deneme tadındaki yazılarından seçmeleri bir araya getiriyor. İroniyle duygusallığın, hayalle gerçeğin, tarihle bugünün birbirine bağlandığı yazılar... Dünyaya tek bir noktadan değil, farklı durma noktalarından, bakış açılarından yaklaşıyor. Kimi zaman şaşırtan, kimi zaman güldüren, kimi zaman içinizi acıtan bir dünya yaratıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2008
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9789752893405
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Banksy 
 03 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Öncelikle şunu söylemeliyim , yazar toplumumuzun yapısını ve kötü yönlerini çok iyi bir şekilde eleştirmiş. İroniyle ve ipuçlarıyla kime atıfta bulunduğunu , deyim yerindeyse saman altından su yürütür gibi , çok iyi açıklamış. Bazen abartıya kaçtığını düşünsem de çoğu anlattığı olay da ne yazık ki haklı. Batının gerisinde olduğumuzu , Batıyı taklit ettiğimizi , ülkenin başına geçenlerin zamanında nasıl ülkeyi felakete sürüklediğini , eğitim düzenini ve milletimizin davranışlarını çok iyi yansıtmış adeta fotoğrafımızı çekmiş.Bence eksiklikleri bulunsa da takdire şayan olan bu eser aslında ağlanacak olan halimizi bizi güldürerek anlatıyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Ferah 
 16 Ağu 10:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Her zaman, kendimi daralmış bir çemberin içinde hissettiğim günlerde bile iyi yazarlar, güzel kitaplar gökyüzünde uçuşan renkli uçurtmalar gibi ferahlık veriyor.”

İğreti Yaşamlar, Kürşat Başar (Everest Yayınları)İğreti Yaşamlar, Kürşat Başar (Everest Yayınları)