İki Ateş Arasında Highland Guard Serisi 1

7,6/10  (12 Oy) · 
33 okunma  · 
8 beğeni  · 
662 gösterim
Yaklaşık on iki kitaptan oluşması planlanan İskoç Muhafız Alayı / Highland Guard serisinin ilk kitabı..

Cesur Yürek (Brave Heart) filmine konu olan, tarihin en güçlü, en unutulmaz kahramanlarından William Wallace'ın izinde benzersiz bir serüven...

Yıl 1305 Robert the Bruce, dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmak ve İskoçya'yı İngiliz hakimiyetinden kurtarmak için, ülkenin en ücra köşelerinden ve Batı Adaları'ndan, her biri üstün yeteneklerle donatılmış on savaşçı seçer. Bu gizli orduya önderlik edebilecek tek bir kişi vardır: Muhteşem savaşçı Tor MacLeod.

Tor MacLeod'un ise İskoçya ile İngiltere arasındaki bir savaşta taraf olmaya hiç niyeti yoktu. Kendini klanına adamış bu özgür ruhlu adam, kimseye hesap vermekten hoşlanmazdı özellikle de bir kadına. Fakat babasıyla ittifak yapabilmek için sinsice koynuna giren ve onu kendisiyle evlenmek zorunda bırakan karısı yüzünden hiç istemediği olayların içine çekileceğinden habersizdi. Tor, onunla evlenmiş olabilirdi ama kalbini ele geçirmesine asla izin vermeyecekti.

Christina Fraser, sert görünümüne rağmen kocasının duygusuz biri olmadığını biliyordu. Onun yeniden birini sevebilmesi ve güvenebilmesi için her şeyini feda etmeye hazırdı. Tor'un kalbini kazanmaya çalışırken yaptığı dikkatsiz bir hareket, onları savaşın kıyısına sürüklediğinde ise Tor hayatının en zorlu mücadelesini verecekti: Çok geç olmadan karısını kurtarmak ve ona kalbini açmak.
(Arka Kapak)

Asi, Dolu dolu, romantik ve mest edici!
-Teresa Medeiros-

Maskesiz, Heyecan verici, hızlı ve büyüleyici... Nefesinizi kesecek..
-Julia London-

Tanrı'nın bin üç yüz beş yaşına girdiği yıl. Dokuz yıl süren kanlı savaştan sonra, İskoçya, İngilizler'in elinde esir durumdaydı. Hıristiyan aleminin en acımasız ve güçlü adamı Edward Plantagenet tahta geçmişti ve William Wallace, İskoçya'nın muhteşem özgürlük savaşçısı, bir İngiliz hapishanesinde yatmaktaydı. Her şey kaybedilmişti ve asilerin sesleri, her şeye kadir İskoç Çekici ile ezilmişti.

Ama her şey bitti derken, İskoçya'nın özgürlük meşalesi bir kez daha yanacaktı. Aşılması neredeyse imkansız olan engellere rağmen Carrick Kontu ve Annandale Lordu Robert the Bruce tahtı ele geçirmeye çalışacaktı.

Fakat bunu yalnız gerçekleştirmeyecekti.

Tarihin derinliklerine gömülmüş, birkaç kişi hariç herkesçe unutulmuş, Bruce tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en ölümcül ordusunu oluşturmak için İskoçya'nın ücra köşelerinden ve Batı Adaları'ndan tek tek seçilmiş gizli bir grup seçkin savaşçının efsanesi vardı.

Ölümle yaşam arasındaki çizginin yalnızca bir gölgeden ibaret olduğu bir dönemde, Bruce'un İskoç Muhafız Alayı, İngiliz hakimiyetinden kurtulana kadar durmayacaktı.

Bunlar, özgürlüğün çağrısına cevap veren ve böylece bir ulusun oluşmasına yardım eden adamların öyküleridir.
(Önsöz'den)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054629190
 • Orijinal Adı:
  The Chief
 • Çeviri:
  Aslıhan H. Bağdatlı
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
haribu 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Monica McCarty çok sevdiğim bir yazar ,kitabını tereddütsüz aldım ama Asi veya Maskesiz kadar etkileyici bulmadım bu kitabı.hatta süründü elimde.içinde iskoçlar olduğu halde çok zor okudum.seri olduğu için diğer kitaplarını okuyacağım ama bu tam hayal kırıklığıydı.çok kişi çok olay çok tarih..işte çokların boğuculuğu diyeyim odaklanamadım.en güzel yeri kitabın sonundaki yazarın notuydu belkide...

PINAR DEĞİRMENCİ 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Günün son kitabı yeni bir serinin ilk kitabıydi. 430 geçkin sayfada aşk savaş tutku aile ve bir çok şey vardı.
Tor ismini sevmişimdir nedense her zaman.
Ailesini çok küçük yaşta kaybeden tor ikizinin evlenerek tüm planları bozmasi üzerine büyük bir isin içine girer. Onun büyük bir birliğin başına geçmesi ve onları eğitmesi istenir ödül de tabiki kristydir ama bizim Lord hemen kabul etmez her zaman ki gibi:) neyse kitap oldukça iç açıcı değildi ama akıcı ve konusu savaş aile konularında iyiydi . Kızın bağlılığı harikaydı diğer kitapların kahramanları kim olacak gerçekten merak ettirdi. Serinin ilk kitabı gerçekten sevdim gelsin ikinci kitap10/8