1000Kitap Logosu
İki Dava Adamı

İki Dava Adamı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.0
1 Kişi
1
Okunma
2
Beğeni
15
Gösterim
160 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nida Yayınları · 6057565846
Bu ümmetin içinden iki adam çıktı. Allah bunları İslam davasına hizmetkâr kıldı. Biri iman ve İslam yolunda hayatını şehadetle sonlandırırken diğeri seksen iki yıllık ömrünü iman ve İslam davasına harcadı. Bu uğurda hep hareket içinde oldu. Her iki dava adamının hayatında büyük ibretler vardır. Her ikisi de Allah'ın yardımına mazhar olmuşlardır. Her Müslüman davetçi bu iki büyük şahsın hayatından önemli dersler elde edebilir. Yeter ki hayatlarını anlayarak ve davalarına olan bağlılıklarını güzel şekilde kavrayarak okusunlar.
Meryem
bir alıntı ekledi.
Üstad Bediüzzaman, ömrünün sonlarında Urfa'ya doğru yol alırken yanında bulunan öğrencilere "Evlatlarım! Siz hiç merak etmeyin, Risale-i Nur, dinsizlerin, masonların belini kırmıştır. Risale-i Nur daima galiptir. Siz hiç merak etmeyin!" Sözlerini söylemiştir.
18
Meryem
bir alıntı ekledi.
Üstad Bediüzzaman
Kendisinden korkanlara verdiği cevap: "Eğer korkunuz mesleğimden ve Kur’ân’a ait dellâllığımdan ve kuvve-i mâneviye-i imaniyeden ise, elli bin nefer değil, yanlışsınız, meslek itibarıyla elli milyon kuvvetindeyim, haberiniz olsun! Çünkü, Kur’ân-ı Hakîmin kuvvetiyle, sizin dinsizleriniz dahil olduğu halde bütün Avrupa’ya meydan okuyorum. Bütün neşrettiğim envâr-ı imaniye ile, onların fünun-u müsbete ve tabiat dedikleri muhkem kal’alarını zirüzeber etmişim. Onların en büyük dinsiz feylesoflarını hayvandan aşağı düşürmüşüm. Dinsizleriniz dahi içinde bulunan bütün Avrupa toplansa, Allah’ın tevfikiyle, beni o mesleğimin bir meselesinden geri çeviremezler, inşaallah mağlûp edemezler."
17
Meryem
bir alıntı ekledi.
İmam el benna, kızlar için okul açtırmış ve buraya Mü'minlerin anneleri ismini verdirmiştir. Bu okulun programı muasır İslami bir içeriğe sahipti ve genç kızlara İslam'ın edep ve terbiyesini, çağın gerektirdiği teorik ve pratik ilmî ihtiyaçları da içeriyordu.
9
Meryem
bir alıntı ekledi.
Sizlere, "insanları neye davet ediyorsunuz?" Şekilde bir soru yöneltildiğinde şöyle cevap verin: Bizler, Hz, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in getirdiği İslam'a davet ediyoruz. İktidar olmak İslam'ın bir gereğidir. Hürriyet ise, onun farzlarından biridir.
6