İki Genç Kızın Romanı

6,1/10  (30 Oy) · 
180 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.064 gösterim
Yokuş aşağı inerlerken kolunu Handanın omuzuna atıyor Behiye. Aslında Handan birazcık daha uzun. Kolunu yine de atıveriyor. Kendine şaşırarak; ama doğallıkla. Burnunu Handanın ensesine yaklaştırıp kokluyor çaktırmadan. Handan Kokusu. Dünyanın en güzel kokusu. Dünyanın en Handan kokusu. Kokuyu içine çekmesiyle birlikte, içi sızlıyor Behiye'nin. Biliyor ki, hayvanlar gibi biliyor ki, artık Handan Kokusu duymadan olamaz Behiye. Kemiklerine kadar hissediyor ki, geri dönüşsüz bir yola girdiler. Handan ile Behiye oldular. Mahşere kadar. Mahşer? Ne demekse.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786051417714
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
nejla güldalı 
20 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kitap bir kurtulacaksın hissiyle başlıyor ama kızın kurtulacağı bir şey yok aslında gayet kendi halinde iki çocuklu bir ailenin Boğaziçi üniversitesini kazanmış başarılı gurur duyulan kızı Behiye.
Handan'a gelince asıl onun böyle dengesiz tavırlar sergilemesi olası gibi görünüyor. Ayrılmış anne-baba, baba yurt dışında ve onu göremiyor anne ise hayat kadını. Kendi kendine büyümüş zavallı bir kız. Açıkçası konu bana biraz olağan dışı geldi. Araya serpiştirilen cinayetler ve adli tıp raporlarına da hiçbir anlam veremedim. Kitabın asıl konusu ile hiçbir bağlantısı olmayan cinayetleri yazar bir yerlerde kahramanlarına bağlar diye düşündüm ama maalesef hiçbir ilişkilendirme yapılmamış. Kısacası okuyup okumamak size kalmış.