İki Hükümdar Bir Kadın

8,0/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
284 gösterim
Öyle bir aşktı ki o, uğruna ordular çarpışır oldu.
Öyle bir kadındı ki o, uğruna ülkeler savaşa durdu.
İki Hükümdar Bir Kadın, tarihin gidişatını değiştiren bir aşkın destansı öyküsünü anlatıyor.
Osmanlı tahtının en sıradışı padişahı Yavuz Sultan Selim'in doğumundan çocukluğuna, babası II. Bayezid'le ilişkisinden dedesi Fatih Sultan Mehmet'le kurduğu gönül birliğine, şehzadeliğinden padişahlığına dek geçirdiği evreleri gözler önüne seren İki Hükümdar Bir Kadın'da asırlardır gizlenen bir sırrı öğreneceksiniz: Çaldıran Savaşı aynı kadına âşık olan kudretli iki adamın hesaplaşması mıydı?
Yavuz Sultan Selim, acımasız ve gözüpek bir savaşçı olan Şah İsmail ve dünyalar güzeli Taçlu Sultan arasındaki aşk üçgenine değinen bu romanda, zamanın en güçlü isimlerinin insani zaaflarıyla tutkularına tanık olacak, tarihin yeniden yazılmasına neden olan olayları nefes nefese bir kurgunun eşliğinde okuyacak ve yıllar boyu unutamayacağınız bir destanla karşı karşıya kalacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786055882730
 • Yayınevi:
  Astrea Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cenk Köroğlu 
03 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yavuz Sultan Selim'in, güzeller güzeli Taçlu Hatunu görmesiyle gönlünü kaptırması bir olur. Tamda ona ulaşmak üzereyken saray içi entrikalarla Taçlu Hatun kendisini Tebriz'de bulur. Bu sayede Şah İsmail'in eline aralarında husumet bulunan Selim'e karşı büyük bir koz geçmiştir. Ve aralarında ki kapışma başlar..