İki İyi Hırsız

7,8/10  (13 Oy) · 
37 okunma  · 
12 beğeni  · 
684 gösterim
“Hop oturup hop kalkmaktan keyif alan her yaştan okura hitap eden, atmosfer ve dram açısından zengin, cesur, soluk soluğa bir macera…”
Daily Mail

“Bu kitap, gecekondu mahallelerinin arka sokaklarına kadar sızan kavga ve kovalamacalarıyla hayat buluyor. Onların karşısındaki güçler giderek büyüyüp vahşetini artırırken ve iki çocuk hayatta kalmak için savaş verirken aslında biz onların zeki, becerikli, sadık, merhametli hatta belki de iyi olduklarını öğreniyoruz.”
Guardian

“Güney Amerika’nın egzotik, sıcak ve nemli atmosferi bu heyecanlı romana açıkça gerilim katıyor. Nefesiniz kesilecek!”
The Bookseller

“Bu kitabı koklayacak, tadacak ve hissedeceksiniz. Ve kitabın karakterleri canları pahasına koşarken kalbinizin yerinden fırlayacağını düşüneceksiniz... Duygusal olarak insanı öylesine sarsan bir kitap ki sayfalarını böyle hızlı çevireceğiniz kitaplar bulmak zor.”
Erica Wagner, Edebiyat Editörü, The Times

“Dramatik, hızlı ve tutkulu… Harika bir roman! ‘Slumdog Millionaire’ gibi ‘İki İyi Hırsız’ da Üçüncü Dünya’nın varoşlarını oluşturan milyonlarca insana karakter ve yürek katıyor.”
The Times

“Duyarlı, güçlü ve akıcı… ‘İki İyi Hırsız’ hem yozlaşma ve yoksullukla yenilgiye uğramış dünyanın ithamı hem de dostluğun dayanıklılığı üzerine dokunaklı bir hikâye.”
The Sunday Telegraph

“Elinizden bırakmanız imkânsız, bu mükemmel bir roman!”
The Independent
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  332
 • ISBN:
  6053843221
 • Orijinal Adı:
  Two Good Thieves
 • Çeviri:
  Merve Duygun
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Sefa 
13 Ara 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Arka kapakta yazılanları okuyunca, doğal olarak beklentilerinizde artıyor. Ama bahsedildiği gibi,hop oturup hop kalkacağınız, heyecandan yerinde duramayacağınız bir roman değil. Kısaca özetlemek gerekirse;Demi ve Baz hırsızlık yaparak hayatlarını sürdüren iki çocuk ve birde bağlı oldukları bir kadın,Fay. Demi ve Baz artık özgürlüğe,yeni bir hayata başlamak istemektedirler. Nasıl olacağını ve Fay'dan nasıl kurtulacaklarını bilmemektedirler. Karşılarına,alışık olmadıkları türden bir hırsızlık işi çıkar. İş çok kolaydır, eve girip parayı alıp çıkacaklardır. Ama işler hiçte planlandığı gibi gitmez ve kendilerini bir oyunun içinde,belayla baş başa bulurlar. Tek çareleri ortadan kaybolup yeni hayatlarına başlamaktır...

Şeyda jy1 
17 May 00:23 · Kitabı okudu · 10 günde · 6/10 puan

Kütüphanemdeki en ucuz kitap olur kendileri :)
Makro'dan 1 TL almıştım. (El kitabını tabi ki) Başlarda sıkıcı olsa da ortalarına doğru nasıl akıp gittiğini bilemiyorsunuz.

Nuray Kirik 
02 Oca 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

sokak çocuklarını anlatan iyi bir dram.Başlarda biraz sıkıcı fakat olaylar birden hızlanıyor.Sürükleyici bir şekilde ilerliyor.

Kitaptan 1 Alıntı