İki Mükemmel Hata (İkilem Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.009
Gösterim
Adı:
İki Mükemmel Hata
Alt başlık:
İkilem Serisi 2
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232562
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Genç kız için hayatı mükemmeldi. Hatasızdı…
Anlayışlı bir aileye, iyi bir kariyere sahipti.
Sevdiği adamdan başkası da umurunda değildi.
En azından öyle sanıyordu…

Ama karşısına böyle bir adamın çıkacağını bilemezdi!
Yapmayı düşünmediği hataların sahibi gibiydi.
Tehlikeli bir hayata, farklı bir dünyaya aitti.
Kollarında, olmadığı biri gibi davranmak çok kolaydı.
Keşke onunla hiç karşılaşmasaydı… Keşke dokunuşlarından etkilenmeseydi…
Keşke imkânsız isteklerine karşı koyabilseydi. Ve keşke… onun bir hata olduğunu fark edebilseydi.

Geç kalmıştı!
Sahiplenilmeyi, tehlikeyi ve arzulanmayı bir yabancının heyecan veren yakınlığında buldu.
Bu gülen gözlü adam onun tüm kalelerini yıkmıştı.

Bazı hataların engellenemez olduğu aşk yolculuğunda, bir genç kızın en mükemmel hatasına yenilişini destekleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!
576 syf.
·8/10
Beni hiç şaşırtmayan bir yazar. Ama yine de bıkmadan okurum ya. Adamın haslarını yazıyor. Bu kitabı da merakla bekledim ama Ceolarımı geçemedi o kitaplar gibisi gelmez sanırım :) Neyse bu kitaba dönelim. Ayhan asker en adamından. Ayça da Aysun'un ablası Vural ile aynı yerde çalışyrlar. Zaten iki renk aşk da bahsedilen şeyler ile başlıyor kitap. İkili karşılıklı çıkar ilişkisi ile başlıyor sonra olaylar değişiyor. Evet aynı türde yazan bi adam ama yine de merakınızı cezbediyor. Bu yüzden Okutun okuyun ;)
576 syf.
·2 günde·4/10
Fatih Murat Arsalin tüm kitaplarını okudum. HEpsini ayrı ayrı çok begendom. Bu son kitabi diğer kitaplarının tekrarı gibi olmuş. Hafıza kaybı, adam kacirmalar daha önceki kitaplarında olan şeyler belki tarzını değiştirmeli kendi tekrarlamış.
576 syf.
·Beğendi·10/10
Fatih beyin bütün romanların okudum hepsi biri birinden.güzel farklı hayattan. O ki kaldı Iki Mükkemmel hata romanında gülmek ağlamak herşey var.Ayhanın Ayça için yaptığı yemeği okumadan yaptım hemde harika bir yemek bu tarife göre hem yazara hem tavsiye eden akrabama teşekkür ederim. Keyifle okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu kitapta Tahiri Doğanı Tameri.Akını görmek ayrı zevk.Özlemistik doğrusu.
576 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
İlk kitabı “İki Renk Aşk” dan sonra 2. Kitabı “İki Mükemmel Hata” ile seri devam ediyor. Fatih Murat Arsal’ın tüm kitaplarını severek okudum. Su gibi akıp gidiyor hikâyeleri :)
Yazarımızın diğer kitaplarındaki çoğu karakterleri yine bu kitapta görmek ve hayatlarını okumak harikaydı :) Özellikle Tahir, Tamer, Doğan, Akın ve Vural :)
Onların arasındaki bu menfatsiz sımsıcak dostluğu yine harika anlatmış Yazarımız. Bir an dönüp eski kitaplarını tekrar okuyasım bile geldi :)
Bu sefer Ayhan ve Ayça nın hikâyesini okuyoruz. Hikâyenin Bursa’da geçiyor olması, bir çok tanıdık mekan ve yerlerin kitap da görmek benim için ultra keyif oldu :)
Aşk hikâyesinin yanı sıra, aile, dostluk ve macera, aksiyon bolca mevcuttu…
Eeee malum erkek karakterlerimiz özel yetiştirilmiş devlet için çalışan gizli askerler olunca aksiyon da eksik olmuyor.
İçeriği hakkına hiç bir şey yazmayacağım, zira okumayanlara açık vermek istemiyorum...
Bu tür kitapları sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
Fatih Murat Arsal yüreğinize - kaleminize sağlık...
Fatih Murat Arsal'ın okuyup daha doğrusu okumaya çabalayıp delicesine hüsrana uğradığım ilk romanı. Bunu yazmaktan bile büyük üzüntü duyuyorum ama ne yazık ki benim açımdan gerçek bu. Zorlama çabalarla zeminsiz bir alt yapıya inşa edilmeye çalışılmış. Aysun ve Vural'ın hikayesinden de tanıdığımız Aysun'un ablası olan Ayça karakterine bir nebze olsun sempati duyamadım. FM Arsal'ın malum gizemli ekibinin bir parçası olduğunu bu romanda öğrendiğimiz Ayhan karakteri, Arsal'ın diğer erkek karakterlerinin yanında silik ve tabir caizse basiretsiz bir tipleme olarak hayal kırıklığı yaratmış. Arsal'ın romanlarını güncellemenin ardı sıra yayınladığı böyle bir dönemde bu romanındaki hiçliği nasıl atladığını anlayabilmiş değilim. Ben ki "yalnız gözlerin için"i acil durumda camı kırılacak romanlardan adletmiş bir okuyucusuyum. Ana karakterler arasındaki diyaloglar basit olmanın ötesinde çizilmeye çalışılan eğitimsel ve sosyal statülerinin taban tabanına zıt bir kalitesizlikte. Kısacası verdiğim paraya, okumak için harcadığım zamana feci halde acıdığım bir roman. Zevkler ve renkler tartışılmaz düsturum olsa da ayılıp bayılanlara da el insaf demeden geçemeyeceğim.
576 syf.
·17 günde·7/10
İmkansız gibi görünen bir aşkın gerçekleşmeye doğru emin adımlarla ilerlemesi. Bildiğimiz FMArsal tarzında, bu kez Ghost ekibinin yaşadıklarına yönelik daha detaylı bilgileri de edinebileceğimiz bir roman olmuş.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
İki renk Aşk'da ki Aysun'un ablası Ayça'nın Ayhan ile yaşadığı aşk hikayesi anlatılıyor. Ayhan devlet için çalışan bir ajan ve Ayça ise Bursa'da ki fabrikalarında görev yapan bir yönetici. Kitap çok fazla cinsel içerikli idi. Aralarında saçma off yeter artık ya dediğim bir ilişki var. Kitap değişik bir şekilde sizi kendisine bağlıyor. Hani okusanız da olur okumanız da. Size bir şey katmıyor. Ama eksiltmiyor da.
576 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
FMA'ının İkilem serisinin ikinci kitabı...İlkini okuyanlar Ayça'yı ve Binbaşı Ayhan'ı hatırlarlar.
Konusuna gelince;
Ayça kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan çalışkan, güzel ve çekici bir kız . Yıllar sonra gönlüne birine kaptırdı O da kardeşine aşık olduğu için işler karıştı. Sevgisinden vazgeçmedi ama bir de kocasının ölümü işleri karıştırdı.
Bu arada hayatına giren Ayhan Binbaşı Onu çok etkiledi. ama Onu arkadaş dost gi,bi görüyor. Çünkü Onun Gay olduğunu sanıyor. İşte burası bayağı komik...
Güzel bir kitaptı. Tabi ki ilk kitabı daha çok sevmiştim. Ne yalan söyleyeyim...
576 syf.
·6 günde·10/10
#İkiMükemmelHata
#FatihMuratArsal
#Kitapyorumu

Fatih Murat Arsal’ın ikilem serisinin 2. Kitabı İki Mükrmmel Hata. İki renk aşk kitabının devamı şeklinde tasarlanmış kurguda ilk kitaptan tanıdığımız Ayça ve Ayhan binbaşının öykülerinde etkilenmemek mümkün değildi.

Tehlikeli ve gizemli bir hayatı olan Ayhan binbaşı farklı bir dünyaya aitti. Bu gizemli hayat Ayça’yı Ayhan’a daha çok yakınlaştırıyorsun. Güçlü ve asil bir kadın olan Ayça bakalım bu gizemli adamla neler yaşacak??
Ayça’nın yüreği bu acıyı nasıl kaldıracak??

“Bu adama fazla mı alışıyordu?
O her gidişinde, kalbinin bir parçası da gidiyordu sanki.”

Bir kadının kalbi aynı yerden aynı acılarla 2 kere kırılırsa bu zor günleri atlatmak hiçte kolay olmayacaktı.

Ayhan’ın geri gelişi.. Şok yaşattı ve şaşırttı. Ancak Ayhan ve Ayça cephesinde hep bir belirsizlik hissedildi.

“Ben sana hiç aşığım dedim mi?”
“Hayır.”

Süper etkileyici, büyüleci bir FMA romanıydı. Kapak fotoğrafının zarafeti kitabın içeriğiyle birebir uyumlu. Öyle güzel bir aşkla büyülendim ki vay be neler var memlekette Ayhan gibi Vural gibi adamlara can feda dedim. Yüreği güzel adamlar iyiki varsınız.

Mutlaka okuyun.. Kitapla kalın

Yazarın kalemi harika
Tebrikler Fatih Murat Arsal
576 syf.
·8/10
Ve Fatih murat a devam
Sonunda bu kitabı da okudum ve farklı hiç bir şey görmedim yani yazarı vermeyin bana bu fatihtir derim bundan önceki ilk kitabı ile ayni gidiyor başta ama burada kız ve erkekte istediğini alıyor maşallah.
Her neyse kıza yine çok çok kızıyorum Ayça oh maşallah adamı ne güzel öyle kullanıyor tabi adamda alıyor alacağını ama kızın tavrını hiç beğenmedim
Neyse yine her zaman ki gibi sonrada topluyor kitap kendini yani konuyu hersey oturuyor yerli yerine sürükleyici bunu kabul ediyorum okurken kaç sayfa okumuşsunuz anlamıyor sunuz bile "not yaş farkı yoktu bu kitapta"
Neyse bir yerde yok artık yuh diye bıraktım
Olmaz olamaz diyorsunuz sora da hop
Neyse sopi yok ilk kitaba göre daha akıcı daha merak uyandırıcıydi
Arkadaşları özellikle yazacak onu anladım hikayelere birazcık birazcık yer vermiş
İki mükemmel hata yine de hoş kitap diyebilirim Ayhan & Ayça çifti için
576 syf.
·Beğendi·10/10
Bu dünyada herkesin sınanacağı bir kendi hikâyesi vardır. Hikâyelerin hepsi, bir peri masalı gibi olmayabilirdi. Belki içlerinde birçok hata barındırarak başlayabilirdi. Ancak hikâyelerin hepsinin sonu kötü olacak diye bir şey yoktu.
576 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Elimden hiç bırakmak istemediğim bir kitap oldu.
Olay görgüleri akışkan, hiç sıkmadan gerçekten ilerleyen bir kitap.
Yazarın anlattığı hikaye tatlı bir aşk, ve anlatıl dili de tatlı.
Romantik seven, olay örgüsünde boğulmadan okumak isteyen, içinde güzel duyguları barındıran çok güzel bir kitap.
Yazarın kendisiyle anlatımıyla tanıştığım ilk kitabı ve tatlı yaz günleri için okumak için diğer kitaplarıyla da tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.
"... Hatalarımız, ders aldığımız sürece bizi biz yapan şeylerdir."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 161 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
"Bizler siz erkeklerden farklıyız. Cinsellik bizim için o kadar önemli değil. Önemli olan, bir erkeğin yanında ruhumuzun tatmin olması!"
Fatih Murat Arsal
Sayfa 116 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
"Ciddiyim. Bence sevdiğine kavuşulamayınca, bunun tarifi aşk oluyor. Kavuşunca da sevgi..."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 570 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
Bu dünyada herkesin sınanacağı bir kendi hikâyesi vardır. Hikâyelerin hepsi, bir peri masalı gibi olmayabilirdi. Belki içlerinde birçok hata barındırarak başlayabilirdi. Ancak hikâyelerin hepsinin sonu kötü olacak diye bir şey yoktu.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 574 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
"Demedim. Çünkü ben sana âşık değilim. Ben seni seviyorum. Aşk bir alev topu ise, sevgi onun arkada bıraktığı kordur. Alev zamanla söner yok olur gider. Ama kor uzun süre dayanır. Altı karıştırıldıkça daha da canlanır. Güçlenir... "
Fatih Murat Arsal
Sayfa 571 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
Yılmamak lazımdı. Yenilmemek, mücadele etmek gerekirdi. O ilahi gücün bilgisi dâhilinde, aslında sonu güzel olan, mutluluğa götüren ve her şeye rağmen mükemmel biten hatalar yapılabilirdi.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 574 - Ephesus Yayınları, 3. Basım

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İki Mükemmel Hata
Alt başlık:
İkilem Serisi 2
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232562
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Genç kız için hayatı mükemmeldi. Hatasızdı…
Anlayışlı bir aileye, iyi bir kariyere sahipti.
Sevdiği adamdan başkası da umurunda değildi.
En azından öyle sanıyordu…

Ama karşısına böyle bir adamın çıkacağını bilemezdi!
Yapmayı düşünmediği hataların sahibi gibiydi.
Tehlikeli bir hayata, farklı bir dünyaya aitti.
Kollarında, olmadığı biri gibi davranmak çok kolaydı.
Keşke onunla hiç karşılaşmasaydı… Keşke dokunuşlarından etkilenmeseydi…
Keşke imkânsız isteklerine karşı koyabilseydi. Ve keşke… onun bir hata olduğunu fark edebilseydi.

Geç kalmıştı!
Sahiplenilmeyi, tehlikeyi ve arzulanmayı bir yabancının heyecan veren yakınlığında buldu.
Bu gülen gözlü adam onun tüm kalelerini yıkmıştı.

Bazı hataların engellenemez olduğu aşk yolculuğunda, bir genç kızın en mükemmel hatasına yenilişini destekleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!

Kitabı okuyanlar 142 okur

  • Znature
  • N. Nur ince
  • Betül Mıdık
  • lemon
  • Yesilim
  • Centrum Permanebit
  • Nur
  • Sümeyye hasanoğlu
  • Efnan öztel
  • Sinem

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.8
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%17.3
25-34 Yaş
%34.6
35-44 Yaş
%25
45-54 Yaş
%17.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.8
Erkek
%1.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.4 (22)
9
%11.8 (8)
8
%27.9 (19)
7
%11.8 (8)
6
%2.9 (2)
5
%2.9 (2)
4
%5.9 (4)
3
%0
2
%2.9 (2)
1
%1.5 (1)