İkinci Kış

8,9/10  (18 Oy) · 
38 okunma  · 
21 beğeni  · 
693 gösterim
Aslında unutmaya, yok saymaya çalıştığım hayatım, evimin arka bahçesinin bir görüntüsüymüş gibi hiçbir yere gitmiyor.Ben sadece ön bahçeyi seyrederek onu yok sayıyormuşum. Şimdi arka bahçemde çıkan o büyük yangın beni tekrar oraya çağırıyor.Üstünden yirmi yıl geçmesine rağmen verdiğim kararın doğru mu, yanlış mı olduğunu bilmiyorum. Ailemi kendimden uzaklaştırmaya çalışmam, benimle beraber onları da yaşadığım acılara ortak etmeme çabalarım ve o günahını hiçbir zaman ödeyemeyeceğim cehennemin en alt katında yanmama neden olacak Demet'e söylediğim o berbat yalan, hiçbir yere gitmedi. Burada aklımın, yüreğimin içinde öylece gün yüzüne çıkacağı zamanı bekliyorlardı.

Babamın ölüm haberiyle şimdi saklandığı yerden çıktılar. Demet ve ailemle ayrılmak istediğim günü daha dün gibi hatırlıyorum oysa.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786059016698
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna
 • Kitabın Türü:
Tam bi kitap aşığı 
14 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aslında bu kitabı okuyalı bir sene oluyor. 1000 kitapta gezinirken İkinci Kış adlı romanı görünce yorum yapmadan geçemedim. Hatırladığım en belirgin kısım kitabı bitirirken hüngür hüngür ağladığımdı. Çok sevdiği nişanlısıyla düğün hazırlıkları yaparken bir anda kanser olduğunu öğrenen ve nişanlısını çok sevdiği için nişanlısına kendisiyle beraber bu acıyı yaşatmak istemeyip nişanlısının hayata devam etmesi gerektiği için ondan ayrılmak istediğini söylemesiyle başlayan ve yıllar sonra karşılaştıklarında ki yaşananları anlatan duygu dolu bir roman...

yeşilsu 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · 94 günde · Beğendi · 10/10 puan

kitabı yeni bitirdim ve tek kelime ile muhteşem hala gözlerim ıslak ve son sayfaların yüreğimde açtığı yara hala kanıyor merak ettiğim şey bu kitapta yazılanlar gerçekten yaşanmış mı ?

İkinci Kış benzeri kitaplar

leman xelilova 
05 Şub 17:44 · Kitabı okudu · 81 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okumaya basladigin zaman anliyorsun duyquyu kendini karakterin yerine koyub aynisini yasatiyor insana. goz yaslarini tutamiyorsun elde deyil sevqiyi en iyi sekilde anlatmis yazar.Emeyine kalemine saglik

Kitaptan 5 Alıntı

"Bu kadar çok kitap okumak iyi değildir."
Başımı kitaptan kaldırdım bana bakıyordu. Konuşmasına devam etti.
"Çok okursan yalnızlaşırsın, bir süre sonra da insanlarla sohbet etmemeye başlarsın sonra da insanların ne kadar yapmacık davrandıklarını fark eder, yüzlerine taktıkları maskeleri görür onlardan daha da uzaklaşırsın." dedi ve sustu.

İkinci Kış, Yurdal Işıkİkinci Kış, Yurdal Işık

"Çok okursan yalnızlaşırsın, bir süre sonra da insanlarla sohbet etmemeye başlarsın sonra da insanların ne kadar yapmacık davrandıklarını fark eder, yüzlerine taktıkları maskeleri görür onlardan daha da çok uzaklaşırsın."

İkinci Kış, Yurdal Işık (Sayfa 13 - Uğur Tuna Yayınları)İkinci Kış, Yurdal Işık (Sayfa 13 - Uğur Tuna Yayınları)
Sevda Mutlu 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendi dertlerimiz olduğunda etrafımıza öyle kör oluyoruz ki sanki sadece yaşayanlar bizleriz . Aslında kara bulutlar herkesin üstünde yuvalanmış , sadece bizlere dağılırken isimleri değişiyor
Yurdal Işık / İkinci kış

İkinci Kış, Yurdal Işık (Uğurtuna Yayınları)İkinci Kış, Yurdal Işık (Uğurtuna Yayınları)
Zişan Dakım 
01 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslında unutmaya,yok saymaya çalıştığım hayatım, evimin arka bahçesinin bir görüntüsüymüş gibi hiçbir yere gitmiyor.

İkinci Kış, Yurdal Işıkİkinci Kış, Yurdal Işık
mdh 
07 Oca 13:10 · Kitabı okudu

Yaptığın bir iyiliğe karşılık beklemek onu iyilikten çıkarıp karşılıklı bir alışverişe dönüştürmek değil miydi bu?

İkinci Kış, Yurdal Işıkİkinci Kış, Yurdal Işık