İkinci Mesih Dünyanın Dengesini Değiştirecek Bir Sır

7,5/10  (13 Oy) · 
31 okunma  · 
12 beğeni  · 
757 gösterim
İsrail'de, Lut Gölü yakınlarında bulunan Ölü Deniz Parşömenleri, tarihin en müthiş gizemlerinden birini, Hz. İsa'nın kimliğinin ve varlığının ardındaki sırrı ortaya koyan bilgiler içermektedir. Parşömenleri ilk bulan arkeoloğun öldürülmesinin üzerinden yıllar geçer ve kazılar devam ederken peş peşe ölümler birbirini izler. Parşömenlerde sözü edilen İkinci Mesih'in kim olduğuna ilişkin sırrın çözülmesi dünyadaki dengeleri altüst edebilecektir. Gereğinden fazla şey bilen arkeolog Jack Cane ve Yasmin Gren'in peşine uluslararası şebekeler takılınca soluk soluğa bir kovalamaca başlar. Bir ucu Roma'ya ve Vatikan'a, Amerikalı Papa'ya, kardinallere ve din adına çevrilen entrikalara, bir ucu Kudüs'e, İsrail'in Mossad örgütüne, Suriye gizli polisine ve Lut Gölü'nde kazılar yapan arkeologlara dayanan İkinci Mesih, gerilim dolu bir roman. Daha önce Türkçede yayınlanan ve çok-satan listelerinde uzun zaman yer alan altı kitabıyla serüven meraklısı geniş bir okur kitlesi edinen Glenn Meade'in gerçek belgelere dayanarak yazdığı İkinci Mesih, yazarın izniyle ilk kez Türkiye'de ve Türkçede yayınlanıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055596408
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
15 Mar 12:58 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum ilk Glenn Meade kitabı ikinci mesih oldu. Hızlı tempolu bir gerilim filmi gibi adeta. Yazar gerçeği kurgu ile harmanlayarak ortaya harika bir iş çıkarmış. Kesinlikle çok iyi araştırılıp yazılmış bir kitap.  Kitabın başından itibaren sonuna kadar heyecan kesinlikle kaybolmuyor., bağımlılık yapıyor elinizden bırakamıyorsunuz.  Dan brown severlerin bu kitabı çok seveceğine eminim. Yazarın diğer kitaplarını okumayı çok istiyorum. 

Uğur D. 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Glenn Meade' in yeni kitabı çıkacak konulu bilgilendirme maili mail hesabıma düştüğünde adeta sevinçten havalara uçacaktım ve ilk fırsatta da kitabı temin etme şerefinde bulunup sevinçli bir şekilde romanı kütüphaneme eklemiştim ama o da nesi piyasaya çıkmasının 6. gününde romanı 5. baskı olarak temin ettim hem sevindim romanın çok satmasına hemde üzüldüm benim gibi bir koleksiyoncunun kütüphanesinde 1. baskı olarak değil de 5. baskı olarak yerini almasına. Elimdeki Palmer romanı biter bitmez İkinci Mesih' i okumaya başlayıp Meade' in Şeytanın Müridi adlı romanında da yaptığı gibi tamamen farklı bir tarzda roman yazdığını farkettim. Hem de kötü bir Dan Brown taklidi ile. Tamam roman Brown romanlarına göre iyidir ama bir Kar Kurdu bir Brandenburg bir Sakkara Kumları' nın yazarına göre çok çok kötü bir romandı. En azından Şeytanın Müridi' nde kaliteli kovalamaca sahneleri vardı da okuyucu o bakımdan mennun ediyordu diye düşünüyorum ama maalesef İkinci Mesih sıkıcı bir gidişata sahipti. Mesela Meade romanlarının en çok hoşuma giden tarafı romanın konusunun geçtiği zamanlarından yaklaşık 20 - 30 yıl önce beraber olan kişiler esas konunun geçtiği zamanlarda farklı taraflarda olarak karşılaşmalarıdır, Meade bu romanında bunları yapmak istemiş ama acemi bir yazar havasında ya da ben bu kitapta çok görmek isterdim Meade' in o meşhur
50 metre
40 metre
30 metre
20 metre
tarzındaki kaçış sahnelerini.