İkiuçlu Bozukluk Mani ve Depresyon Nedir? Nasıl Baş Edilir?

9,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
40 gösterim
İkiuçlu bozukluk tedavisi, bir süreç yönetimidir. Hastalık, mani, yeğin depresyon dönemleri ya da karma özellikler gösteren dönemlerle gidebileceği için, bu dönemlerden herhangi birinin görülmesi durumunda o dönemin tedavi edilmesi, daha sonra kişinin yeni bir dönem geçirmemesi için koruyucu tedaviye alınması büyük önem taşır. Ikiuçlu bozukluğun uzun süreli tedavisinde başlıca amaç, hastalık dönemlerinin olabildiğince uzun bir süre ya da hiç ortaya çıkmaması, ortaya çıkacak olsa bile bu dönemlerin, daha az belirtiyle, kolay atlatılmasıdır.
Li-3 
08 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi

Kitap, hem bu hastalıktan muzdarip kişiler hem de yakınları için el kitabı niteliğinde.
Hastalığın tanımı, semptomları, tedavisi, aşamaları, özellikleri anlatılmakta. Ayrıca içerisinde çizelgeler de mevcut. Yazar ise alanında uzman bir profesör.
Açıkçası çok spesifik bir kitap. Ben kendim için yararlı buldum.
Okuyacak arkadaşlar için yararlı bir kitap olmasını diliyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

İarea 
30 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Tanrım değiştirebileceğim şeyler için güç, degiştiremeyeceğim şeyler için sabır, bunları birbirinden ayırt etmek için akıl ver..."

İkiuçlu Bozukluk Mani ve Depresyon Nedir? Nasıl Baş Edilir?, Ertuğrul Köroğlu (Sayfa 96)İkiuçlu Bozukluk Mani ve Depresyon Nedir? Nasıl Baş Edilir?, Ertuğrul Köroğlu (Sayfa 96)