1000Kitap Logosu
İlahi Nizam ve Kainat
İlahi Nizam ve Kainat
İlahi Nizam ve Kainat

İlahi Nizam ve Kainat

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
74 Kişi
167
Okunma
94
Beğeni
3.748
Gösterim
319 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 2 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ruh ve Madde Yayıncılık · 2013 · Karton kapak · 9786056384516
İlâhî Nizam ve Kâinat, Dr. Bedri Ruhselman’ın 1959 yılında ruhsal irtibat celseleri yoluyla almış olduğu ruhsal tebliğleri düzenleyerek yazdığı eserdir. Kitap Ruhselman’ın vasiyeti üzerine, 1959 yılından itibaren, görevlendirilmiş üç kişi tarafından zamanı gelince açığa çıkarılmak üzere, üç nüsha halinde, 54 yıl boyunca,İstanbul Karaköy’deki 5. Noter’de saklanmış, nihayet 2.4.2013 tarihinde MTİAD1950 yayınevi tarafından yayımlanarak piyasaya sürülmüştür.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺25,38
9.0
10 üzerinden
74 Puan · 18 İnceleme
Gizem Memiş
İlahi Nizam ve Kainat'ı inceledi.
319 syf.
·
23 günde
·
Puan vermedi
Varlığın aslı nedir? Dinler neden var? Nereden geldik nereye gidiyoruz? Nedir tekamül, varlığın inkişafı? ... Cennet nedir peki ya Mu kıtası? Var olan her şey neden kutsaldır? Bir kuş yumurtası kainatı değiştirebilir mi? Hepimiz için o kuş yumurtasının varlığı ya da yokluğu elzem midir? Maymundan mı geldik? Maymuna doğru nasıl gidiyoruz? Vazifeliler nedir? İnsan neden halife? Peki ya halife olana kadar hangi yollardan geçtik? Şer görünenler hayır mı? Öyleyse hayır da şer değil midir? Sonuç ne o zaman asıl olan amorf mu... Ya da hiçlik... Herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap... Tüm bu sorulara ve daha fazlasına harika cevaplar içeriyor... Tekrar okuyacağım.. Bi daha Bi daha okunmayı fazlasıyla hak ediyor... Okuyun... Okutturun!!!
İlahi Nizam ve Kainat
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Buse Demircioğlu
İlahi Nizam ve Kainat'ı inceledi.
319 syf.
·
6 günde
·
10/10 puan
Eski Türkçe olan baskısını almıştım ve hem kelimeleri öğrendim hem de şahane bir kitap okumuş oldum. Bana çok şeyler kattığını düşünüyorum fakat her sayfası, her paragrafı bilgi dolu o bakımdan zaman zaman tekrar okurum diye düşünüyorum. Kitabı okumak isteyenler için küçük bir önerim olacak; parapsikoloji spiritüalizm konularında hatrı sayılır bir altyapı oluşturduktan sonra bu kitaba başlamanızı tavsiye ederim daha anlaşılır olacaktır, keyifli okumalar dilerim.
İlahi Nizam ve Kainat
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
29
A. Levent IŞIK
İlahi Nizam ve Kainat'ı inceledi.
319 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yayınlanması için 54 yıl beklenen ve "Bu kitap etrafımızda gördüğümüz, hissettiğimiz, yarım olarak tabiat diye adlandırdığımız ahengin bir parçasıdır. Kâinatımızda, tekâmül diye adlandıra- bildiğimiz o nurlu yolun, insanların bilgilerine olan bir köprüsüdür. İnsanın dar bir madde hayatını, ge¬niş ve idrakli olan ileri bir safhaya bağlayan biricik yoldur. Bu ne bizim, ne siz insanların, ne de hiçbir kimsenindir. Bu, İlâhî nizamın, insanlara bir hediyesidir. Yâni tabiattan bir parçadır." diye başlayan bir ruhsal tebliğler bütünüdür. Günümüz Türkçesi ile uyarlansa da okuması biraz zor ve ağırdır. Hatta Kitabın daha iyi okunur hale gelmesi için ayrıca "İNK Sözlük" bile çıkartılmıştır. Kıymetinin ve içindeki değerli bilgilerin zaman içinde daha iyi anlaşılacağına ve anlaşıldıkça insanın aydınlanmasına katkı sağlayacağına inanıyorum.
İlahi Nizam ve Kainat
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
23
Ceyda
İlahi Nizam ve Kainat'ı inceledi.
Beni internetten edindiğim okuyan insanların yorumuyla ve içeriği ile çok etkileyen eğer yakın bir zamanda okuyabilirsem kendime bir çok şey katabileceğime inandığım fakat pek hazır olmadığımı bildiğim kitap.Eğer okumuş bitirmiş biri varsa benimle iletişime geçmesini çok isterim.
İlahi Nizam ve Kainat
OKUYACAKLARIMA EKLE
15