İlerde Hep Yalnız

8,2/10  (6 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
229 gösterim
Bir ilk roman İlerde Hep Yalnız.

Dağların dağ olduğu, ovanın ovaya benzediği bir roman. Talip'in talip olduğu yollar var içinde. Bu coğrafyaya benzer her şeyi kişiliğinden sezdiğimiz Muhtar var. Marazi aşk da var, harita peşinde ömür tüketen adamlar da var. Sahi, Bağdat'ı almaya çalışmak Bağdat'ın kendinden daha mı güzel, ne? Abdullah Aren Çelik, yola düzülüyor. Çetin bir yola.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  9786051850214
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Bergen 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

İki kısım toplam 10 bölümden oluşan ve çok beğenerek okuduğum bir kitap. Yavaş, temkinli ve sağlam yazılmış kitapları çok seviyorum. Kalitesini okurken o kadar çok fark ediyorsunuz ki yazara saygınız artıyor. "İlerde hep yalnız" Diyarbakır'a yakın bir yerleşkedeki muhtar, berber, imam ve işkenceci sünnetçinin Muhtar'ın çaldığı bir define haritası ile define aramalarını anlatan bir roman. Karakterlerin gerçekliği, hayatlarına dair detaylar, kahramanların birbirleri ile olan iletişimleri beni gerçek anlamda sarıp sarmaladı. Basit bir hikaye gibi gözüküp aslında her yaratılan kişilikle olaya bakışınız, yaşadığınız paranoya okur üzerinde bir hayli etkili olabiliyor. Ben çok sevdim.

Kitaptan 1 Alıntı

Sebih yüre 
26 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“‘Sayın dinleyiciler! Bir maçı kazanmaktan daha önemli şeyler vardır, o da iyi bir oyundur. İlla ki kazanmak gerekmez. Bazan iyi bir futbolun yerini hiçbir şey tutmaz sayın dinleyiciler. Yine de söylemeden geçemeyeceğim. Recep karşı takımın forveti gibi defansta durmasaydı bu maçın sonucu başka olurdu’”

İlerde Hep Yalnız, Abdullah Aren Çelik (Sayfa 228 - Everest)İlerde Hep Yalnız, Abdullah Aren Çelik (Sayfa 228 - Everest)