İletişim Dehası

Henrik Fexeus
Profesyonel başarınızın, kişisel ilişkilerinizin, liderlik potansiyelinizin ve gelirinizin iletişim ve ikna becerinize bağlı olduğunun farkında mısınız? Henrik Fexeus şimdiye dek yalnızca ayrıcalıklı bir azınlığa özgüymüş gibi görünen bir sosyal beceri türünü ve iletişim dehası olabilmeniz adına bu özelliğinizi nasıl güçlendireceğinizi açıklıyor. Bu kitapta yazarın enteresan ama başarılı stratejilerini okurken, hemen her sayfada geleneksel akla meydan okuyan fikirler bulacak; karşınıza engeller çıktığında, fikirleriniz reddedildiğinde ya da öfke ve muhalefetle karşılaştığınızda, durumu kolayca lehinize çevirebileceksiniz. Bu stratejilerin nasıl hızlı bir şekilde işe yaradığına şahit olurken, aynı zamanda ne kadar gerekli olduğunu da fark edeceksiniz. Felsefe alanında akademik eğitiminden sonra, Henrik Fexeus iletişim uzmanı olarak basamakları hızla tırmandı. Fexeus şimdilerde “eğlendirerek eğitim” alanında saygın bir uzman. Akıl okuma kavramına yepyeni bir anlam katmanın yanı sıra sözsüz iletişim, beden dili, psikolojik manipülasyon ve psikolojik etki konularındaki becerilerini sergiliyor. Bir yandan da akıl okuma şovuyla turlar düzenleyip, İsveç’in en büyük yayın kuruluşunda kendi televizyon programını yapıyor. İlk kitabı olan AKIL OKUMA SANATI yirmi beş ülkede yayınlanarak uluslararası düzeyde büyük bir başarı elde etti.
Yazar:
Henrik Fexeus
Henrik Fexeus
Çevirmen:
Çiğdem Balkanlı
Çiğdem Balkanlı
Tahmini Okuma Süresi: 8 sa. 37 dk.Sayfa Sayısı: 304Basım Tarihi: Ekim 2018Yayınevi: Diyojen Yayıncılık
ISBN: 9786056812354Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
304 syf.
10/10 puan verdi
·
119 günde okudu
İletişebilenlerden misiniz?
Tadı damakta kalan sohbetlere imrenmeyen yoktur diye düşünüyorum. Mühim olansa samimiyet. İşte bu kitabı okuduğumuzda Objektif-sübjektif cevaplar alabileceğimiz soru tarzlarından tutun da iltifatın nasıl edileceği hatta iltifat aldığımızda nasıl karşılık vererek iletişimimizi ilerletebileceğimiz konusunda yön gösteren, aydınlatan, farkındalık sağlayan, ders veren bir okumanın mutluluğunu paylaşmak istedim (ki bu sadece bahsedebildiğim birkaç konu). Bunlar haricinde de iletişimimizin ilerlemesi konusunda yardımcı olacak, örneklerle de anlaşılırlığı sağlanan farklı konular mevcut. Kendini bu konuda eksik hisseden/hissetmeyen tüm okurlara tavsiye edebileceğim bir kitap. Herkese iyi okumalar!
İletişim Dehası
İletişim DehasıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2018113 okunma
Reklam
304 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 saatte okudu
Yazar, felsefe alanında akademisyen olmasına rağmen iletişim konusunda uzmanlaşmış. Birçok farklı kurumda iletişim seminerleri vermiş. Kitap da iletişim konusunda hepimizin bildiği şeyleri (bilmiyorsanız mutlaka okuyun) farklı örnek ve farklı delillerle anlatıyor. Faydalandığım yerler oldu tabi. Fakat geneli, iletişim konusunun genelgeçer bilgileri. Ancak, ara ara tekrar okumakta yarar var.
İletişim Dehası
İletişim DehasıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2018113 okunma
·
Puan vermedi
Iletişim Ve Ilişkiler
Kendimizi daha iyi ifade edebilmek, sohbetimizi ve dolayısı ile iletişimimiz ile birlikte ilişkilerimizi de derinleştirmek adına neler yapabiliriz? Kitap bu soruların cevaplarına odaklanıyor. Nasıl iltifat edip nasıl iltifat kabul etmeliyiz gibi basit gündelik mevzular ama kimliğimizi ortaya koyan şeyler...
İletişim Dehası
İletişim DehasıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2018113 okunma
304 syf.
·
Puan vermedi
İletişim dehası kitabına büyük merakla başladım. İyi ki okudum dediğim kitaplardan oldu. Çünkü gerçekten Deha bir kitap. Yazar Henrık Fexeus bize bu hayatta belkide en büyük sorunlarimizdan biri iletişimden örneklerle ayrıntılı bir şekilde bir bir anlatıyor. Kitap bir çok önemli bölümlere değiniyor. Karşılaştığımız sorunlara nasıl çözüm bulmamız
İletişim Dehası
İletişim DehasıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2018113 okunma
Reklam
304 syf.
8/10 puan verdi
·
46 günde okudu
Yazar, ana temasına empatiyi oturtarak nasıl daha iyi bir iletişim kurabiliriz üzerinden yola çıkmış ve bunu konulara bölerek anlatmaya çalışmış, bunu yaparken ara sıra örnekler vererek daha iyi anlayabilmemize imkan sunuyor. Bence bu tarz kitaplar ağır kitaplar gibi açıklama ve incelemeden ziyade ufak bir açıklama ve bilgiden sonra bol örneklerle bize daha net ve işimize yarayacak şekilde faydalanmamızı sağlamalı, bu kitap bu yönden zengin olduğu için verdiği örnekler üzerinden kitaptan öğrendiğim yeni şeyleri günlük hayatımda kullanmaya çalışıyorum. Zaten kitap okumamızda ki amaç budur hayatımıza yeni bir şeyler katıyor mu katmıyor mu ? Bu kitap bana yeni bilgiler ve pratikte kullanabileceğim yeni teknikler öğretti diyebilirim. İnsanları daha iyi anlayabilmek ve iletişim sorunlarını nasıl çözebileceğinizi öğrenmek için okuyabilirsiniz.
İletişim Dehası
İletişim DehasıHenrik Fexeus · Diyojen Yayıncılık · 2018113 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.