İletişimde Ustalaşmak

7,8/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
652 gösterim
Sevdiğiniz bir insanı kırdığınız için sonradan üzüntü duyuyor musunuz? Başkasına olan kızgınlığınızı aile üyelerinden çıkarıyor musunuz? Başkalarının mutluluğundan / mutsuzluğundan kendinizi sorunlu tutuyor musunuz? Başkalarının size söylediklerinden kolaylıkla alınıyor ve kırılıyor musunuz? Başkaları sizin mutluluğunuza / mutsuzluğunuza neden oluyor mu?

Bu sorulardan bazılarına bile "evet" yanıtını verdiyseniz, insanların çoğu gibi "tepkisel bir yaşam" sürüyorsunuz demektir. Tepkisel yaşam iletişim-sizliğin ta kendisidir. Tepkisel davranışlar yüzünden dostları, sevgilileri, iş ilişkilerinde insanların güvenini kaybediyoruz. Tepkisel davrandığımızda çözümleri bile sorun haline getirebiliyoruz.

İletişimde Ustalaşmak, etkisel insanın hayata nasıl baktığını, olaylara ve insanlara yaklaşımını, olayları nasıl değerlendirdiğini, önce kendisiyle, sonra başkalarıyla nasıl iletişim kurduğunu anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • ISBN:
  9789752750159
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ali Rıza MALKOÇ 
30 Mar 18:41 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

İletişim ve ifade sanatlarına ilgi duyuyorsanız, huzursuzluğunuzun kaynağında iletişim arızaları varsa ve çevrenizdekilerle daha uyum içinde yaşamak istiyorsanız, yaşanmış örneklerle vurgulanmış bu kitabı da okumalısınız.

Cisim 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Bazı kitaplar vardır, dönüp tekrar tekrar okuyarak daha fazla anlaşılan, yol gösteren.
Benim için bu kitap tamda bu türden.
İnsanlara karşı sergilediğimiz mimikler bile bize nasıl davranmaları gerektiği hakkında yol gösteriyor, öğretiyorsa duygularımızı kontrol altında tutup buna göre karşı tarafı öğretmeliyiz.
Aslında herşey mümkün ve bunlar bizim elimizde.
Kitapta en çok hoşuma giden kısım,
İnsanları bir şeyler yüzünden suçlamak yerine davranışlarımızın sorumluluğunu üstlenmemiz gerektiği konusunda yönlendirmesi.
Yaşadıklarımız, bizim yüklediğimiz anlamlar kadar anlamlılar.

Meyrem KARADENİZ 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Başucu kitaplarımdan en özel yere sahip kişisel gelişim kitabı.İletişimin hayatın her anında yadsınamaz olan etkisi anlatılmış. Beğenerek okuduğum bir kitap.

Kitap okumak 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazar iletişim kurduğumuz insanların bize karşı olan davranışlarını bizim belirlediğimiz ilkesi üzerinden hareket etmiş ve bu konuda karşımızdaki insanların bize olan davranışlarını iyileştirmenin yollarını belirtmiş. Zaman ayırmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

Beha Türüdü 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bizi değerli kılan ne kadar bilgili olduğumuz değil,bilgimizi nasıl değerlendirdiğimizdir.

Kitaptan 6 Alıntı

Zafer 
26 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bütün sürücülerin trafik kurallarına uyduğu bir ortamda, "hayatta kalmak" için onca manevra yapmak zorunda olmazdık, öyle değil mi? Herkesin iletişim kurallarına uyduğu bir ortamda da "anlaşılmak" için bin bir takla atmamıza gerek olmazdı.

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 9 - Kuraldışı yayıncılık)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 9 - Kuraldışı yayıncılık)
Zafer 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sorumluluğun olmadığı yerde sorun vardır... ve sorumluluk suçlamanın bittiği yerde başlar.

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 30 - Kuraldışı yayınları)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 30 - Kuraldışı yayınları)
Zafer 
 30 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yaşam olmasa ölüm diye bir şey olabilir miydi? Herşey ancak kendi zıddıyla var olabilir. Zıddı yoksa kendisi de yoktur. Çözüm yoksa sorun da yoktur. Sorun varsa çözümü de vardır.

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 50 - Kuraldışı yayınları)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 50 - Kuraldışı yayınları)
Zafer 
03 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bilgisayarlar
Bilgisayarların çocukluklarında aldıkları mesaj:
"Mantıklı ol! Duygularınla hareket edersen istismar edilirsin."
Bu mesajın altında yatan ise:
"Duygularımdan korkuyorum. Duygular tehlikelidir ve zayıflığın göstegesidir."

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 89 - Kuraldışı yayınları)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 89 - Kuraldışı yayınları)
Zafer 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Olumsuz düşünceler içindeyken olumsuz duygular yaşarız. Bedenimiz de buna hemen uyum sağlar; omuzlarımız çöker, bakışlarımız donuklaşır, ses tonumuz bezginleşir, her halimizle sıkıntımızı yansıtırız. Düşüncelerimiz olumluysa duygularımızında olumlu olması ve bedenimizin de buna uyum sağlaması kaçınılmazdır. Sesimiz canlı, bedenimiz dik, yürüyüşümüz daha bir kendine güvenlidir.

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 27 - Kurandışı yayınları)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 27 - Kurandışı yayınları)
Zafer 
 03 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yumoşlar
Yumoşların çocukluklarında aldıkları mesaj;
"İnsanlara yük olma, Kendin için bir şey istemek bencilliktir"
Bu mesajın altında yatan ise:
"Ben acizim, hiçbir şeyim, değersizim."

İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 86 - Kuraldışı yayınları)İletişimde Ustalaşmak, Saim Koç (Sayfa 86 - Kuraldışı yayınları)