İletişimde Ustalaşmak

7,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
536 gösterim
Sevdiğiniz bir insanı kırdığınız için sonradan üzüntü duyuyor musunuz? Başkasına olan kızgınlığınızı aile üyelerinden çıkarıyor musunuz? Başkalarının mutluluğundan / mutsuzluğundan kendinizi sorunlu tutuyor musunuz? Başkalarının size söylediklerinden kolaylıkla alınıyor ve kırılıyor musunuz? Başkaları sizin mutluluğunuza / mutsuzluğunuza neden oluyor mu?

Bu sorulardan bazılarına bile "evet" yanıtını verdiyseniz, insanların çoğu gibi "tepkisel bir yaşam" sürüyorsunuz demektir. Tepkisel yaşam iletişim-sizliğin ta kendisidir. Tepkisel davranışlar yüzünden dostları, sevgilileri, iş ilişkilerinde insanların güvenini kaybediyoruz. Tepkisel davrandığımızda çözümleri bile sorun haline getirebiliyoruz.

İletişimde Ustalaşmak, etkisel insanın hayata nasıl baktığını, olaylara ve insanlara yaklaşımını, olayları nasıl değerlendirdiğini, önce kendisiyle, sonra başkalarıyla nasıl iletişim kurduğunu anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • ISBN:
  9789752750159
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Cisim 
10 Şub 00:21 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Bazı kitaplar vardır, dönüp tekrar tekrar okuyarak daha fazla anlaşılan, yol gösteren.
Benim için bu kitap tamda bu türden.
İnsanlara karşı sergilediğimiz mimikler bile bize nasıl davranmaları gerektiği hakkında yol gösteriyor, öğretiyorsa duygularımızı kontrol altında tutup buna göre karşı tarafı öğretmeliyiz.
Aslında herşey mümkün ve bunlar bizim elimizde.
Kitapta en çok hoşuma giden kısım,
İnsanları bir şeyler yüzünden suçlamak yerine davranışlarımızın sorumluluğunu üstlenmemiz gerektiği konusunda yönlendirmesi.
Yaşadıklarımız, bizim yüklediğimiz anlamlar kadar anlamlılar.

Meyrem KARADENİZ 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Başucu kitaplarımdan en özel yere sahip kişisel gelişim kitabı.İletişimin hayatın her anında yadsınamaz olan etkisi anlatılmış. Beğenerek okuduğum bir kitap.

Kitap okumak 
30 May 06:07 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazar iletişim kurduğumuz insanların bize karşı olan davranışlarını bizim belirlediğimiz ilkesi üzerinden hareket etmiş ve bu konuda karşımızdaki insanların bize olan davranışlarını iyileştirmenin yollarını belirtmiş. Zaman ayırmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

Beha Türüdü 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bizi değerli kılan ne kadar bilgili olduğumuz değil,bilgimizi nasıl değerlendirdiğimizdir.