İlk Kez Cadı Witch Serisi 1

8,0/10  (6 Oy) · 
30 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.917 gösterim
"Senin kızın bu ailede şimdiye kadar gördüklerimizin içinde en güçlüsü ve hepimiz için yol gösterici olacak."

Tamsin doğduğunda, büyükannesi onun çok güçlü olacağını ve şimdiye kadar gördükleri içinde en yetenekli cadı olacağını meraklı gözler onu izlerken kulağına fısıldamıştı.

Aradan onyedi yıl geçmiş ve Tamsin Manhattan'da yatılı bir okulda güçlerinden habersiz yaşamaktadır. Yazın babaannesinin kitap ve büyü dükkanında çalışıyor zamanını orada geçiriyordu.

Bir gece, New York Üniversitesi'nden yakışıklı, genç ama bir o kadarda gizemli bir profesör dükkana gelir ve Tamsin'i, aşırı derecede yetenekli ablasıyla karıştırır ve bazı sırları paylaşır. Hayatında ilk kez, hayranlıkla ve ilgiyle bakılan insan olmuştur. Tamsin bu yüzden, anlatılanlar daha bitmeden profesör için yüz yıldan fazla bir süre önce kaybolmuş sır dolu bir aile yadigarını bulmayı kabul eder. Ama bu arayış ve bu yabancı adam zaman ilerledikçe ilk başta göründüklerinden çok daha farklı çıkacaklardır. Tamsin Greene zamanda yolculuk ederek adeta bir hazine avına çıkmıştır; bu yolculuk sırasında kendi kimliğini bulacak, ailesinin geçmişte yaptığı kötülüklere tanık olacak ve belki de herkesi yok edebilecek derecede kuvvetli ve ihtişamlı bir gücü açığa çıkacaktır. Keyifli ama bir o kadarda büyüleyici ve gizemli okurken sizi dünle bugün arasında yaşatacak nefessiz bırakacak...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786058747104
 • Orijinal Adı:
  Once a Witch
 • Çeviri:
  Ece Özbaş Korkmaz
 • Yayınevi:
  Tual Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Karabil 
01 May 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Tamsin,Rowena,Alistair Callum,Gabriel ve diğerleri..
Tamsin'in ailesindeki herkes cadıdır.Ve hepsinin özel ve farklı güçleri vardır.Fakat ana karakterimiz Tamsin,ailenin utanç kaynağıdır çünkü onun güçleri yoktur.Bu durum onu fazlasıyla üzüp,ailesine karşı mahcup eder. Fakat çalıştığı kitapçıya gelen gizemli bir profesör,Tamsin'i ailesindeki birisiyle karıştırır ve ona ailesi hakkında sırlar verir.Ailedeki herkese göre daha yetenekli bir cadı olduğunu keşfettiğinde mutlu olur Tamsin,fakat bu mutluluğu fazla uzun sürmeyecektir.
Sürükleyiciydi fakat kitap bittiğinde neden okudum ben bunu şimdi? diye kendime sormadan edemedim. Fazla beklentisi olmayıp,sürükleyici fantastik roman okumak isteyenler okuyabilir.