İman Üzerine Sözleri ve Alıntıları

İman Üzerine sözleri ve alıntılarını, İman Üzerine kitap alıntılarını, İman Üzerine en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Allah ancak takva sahiplerinin amellerini kabul eder.." (Nûr Sûresi, 63)
Sayfa 49 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
Ahir zamanda ortaya yaşları genç ve kafalarında ham hayaller besleyen bir grup çıkacaktır. En hayırlı insanların söylediği sözleri konuşurlar, ama imanları gırtlaklarından aşağı inmez.
Reklam
"... Hiç şüphesiz Allah göğüslerin özünü bilir.." (Al-i İmrân, 119)
Sayfa 10 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
Peygamber Efendimiz (s.) şöyle buyurmuştur: "İleride öyle birgün gelecek ki, mümin olarak sabahlayan kişi akşama kâfir olarak ve mümin olarak geceye giren kimse sabaha kâfir olarak çıkar. İnsan dinini dünya metaı karşılığında satar."
Sayfa 126 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
"Musa dedi ki: Ey kavmim, eğer Allah'a inanıyorsanız, eğer gerçekten O'na teslim olmuş kimseler iseniz SIRF O'NA güveniniz." (Yûnus, 84)
Sayfa 201 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"Su ateşi nasıl söndürürse, sadaka da günahları öyle giderir. Ateş odunu nasıl yakarsa, hased de iyi amelleri öyle yok eder."
"Mazlumun (haksızlığa uğramış kimsenin) bedduasından kork. Çünkü bu dua ile Allah arasında hiçbir perde (engel) yoktur."
Sayfa 184 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
"Onların çoğunun günahkârlık, saldırganlık ve haram yemede birbirleri ile yarıştıklarını görürsün. Yaptıkları işler ne kadar kötüdür!" (Mâide, 61-62)
Sayfa 13 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
"Ey müminler! Yahudiler ile Hristiyanları dost edinmeyiniz..." (Mâide Sûresi, 51)
Sayfa 12 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"Onlara dua et, çünkü senin duan onların ızdıraplarını yatıstırır."(Tevbe,103
"Allah bize yeter, O ne güzel vekildir." (Al-i İmrân, 173)
Sayfa 131 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
"Musa dedi ki:Ey kavmim,eğer Allah'a inanıyorsanız, eğer gerçekten ona teslim olmuş kimseler iseniz sırf ona güveniniz. " (Yunus,84
"... Hakkı yalanlayanların vay haline, o gün!" (Mürselat, 46)
Sayfa 188 - Pınar YayınlarıKitabı okudu
"O gün ki,ne mal ve oğullar fayda verir. O gün sadece ( küfür ve münafıklık hastalıklarından) korunmuş sağlıklı ve temiz bir kalb getiren kimse fayda görür."(Şuara,88 89
48 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.