1000Kitap Logosu
İmparator

İmparator

Özel Seri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.3
41 Kişi
88
Okunma
24
Beğeni
2.058
Gösterim
320 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Martı Yayınları · Eylül 2019 (İlk yayınlanma: Temmuz 2016) · Karton kapak · 9786051867861
Diğer baskılar
İmparator
İmparator
Güç Her Seye Hükmeder Bu gizemli söz yüzyıllardır süregelen Ariav tarikatının altın kuralıdır. Davut'un Yıldızı'nın etrafında toplanmış, seçilmiş müritler, dünyayı yönetmeyi sessiz sedasız sürdürmektedir. Yetimhaneye bırakılmış bir kız ise, onların en büyük sırrı olduğundan habersizdir. Bir üniversitede tarih eğitimi alan Lir Adalı'nın geçmişi ve geleceği ona ailesinden yadigar kalan bir kolyede gizlidir. Yetimhaneye bırakılması ardındaki gerçeği her geçen gün daha da merak etmektedir. Ancak birileri ondan önce davranacak ve herkesten gizlenen Lir'in peşine düşecektir. Bu kişi Ariav tarikatının en genç başkanı Ezra Zalman'dan başkası değildir. Lir bir yandan gizemlerle dolu geçmişinin peşine düşerken, diğer yandan entrika dolu sırlarla örülmüş duvarları olan, güçlünün ayakta kaldığı güçsüzün ise yok olup gittiği bir dünyanın ve yalanların içinde bulacaktır kendisini. Aşık olduğu genç ve yakışıklı adam ise Lir'in saklı kalmış geçmişinin en büyük çelişkisi olacaktır.
Mustafa Okutan
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Birden başladım sanırım 3 güne bitecek. Osmanımın ayracı ile eşim Nagihan'min ellerinden muhteşem bir kahve . İmparatorlar aşure yer. Bir kitap daha bitti. 2. bölümü merakla bekliyorum
İmparator
7.3/10
· 88 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
14
HAGY
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
7 günde
·
6/10 puan
Soyadı bir günde değişen kızın hikayesi
İmparator, Mürşide Toslak'ın 2016 yılında ilk baskısını yapan kitabıdır,benim elime de bu yıl çok uygun bir fiyata geçince bir şans vereyim dedim ve okumaya başladım. Kitabın kapağı,tanıtım bülteni ve girişi fazlasıyla iddialıydı bunu kabul etmek gerekir. Konusu da fena değildi sonuçta derin konuları seven bir insanım malzeme de bol olunca çok sağlam bir kitabın ortaya çıkacağı beklentileriyle kitaba başladım. Giriş iddialı olsa da sonrasında kitap beklediğim kadar iyi gitmedi. Öncelikle dili aşırı sadeydi, yani kitap okumaya yeni başlayanlara önerilebilir diye düşünüyorum aynı zamanda kitapta bilgi olarak daha önce okumadım veya duymadım dediğim hiçbir şeye rastlamadım yazar bu konuda daha çok araştırma yapsaymış daha iyi olabilirmiş,aynı zamanda kitaptaki duygusal durumlarda yeterince yansıtılamamış,mesela Lir'in Ezra'ya duyduğu aşkı hissedemedim onun yerine yazarın anlatım tarzında bu durum bana alelade bir hoşlanma gibi geldi ama kitabın olay örgüsüne bakarsak öyle olmaması gerekliydi diye düşünüyorum. Aynı zamanda kitapta Lir çok fazla kesin konuşmuş ve çok defa tükürüğünü yalamak zorunda kalmış bunun da sık sık tekrarlanması rahatsız edici oldu. Buraya kadar olumsuz bulduğum tarafları yazdım şimdi de biraz olumlu bulduklarıma geçeyim. Öncelikle her ne kadar çoğu yerde heba edilse de güzel bir konusu var. Yazarın anlatım tarzın sürükleyici sayılabilecek durumda yani bu kitabı okurken çok da fazla sıkılacağınızı zannetmiyorum. Yazar sanırım Lir'in hikayesini bir seri yapacak devam kitaplarında bu hatalar giderilir diye ümit ediyorum sonuçta yazar kendini geliştirebilir. Ayrıca kitabın içinde şiirler de gayet hoştu. Kitabın imparator Salıgıa'ya ithafen 7 günahı temsilen 7 bölüm olması çok ilginç ve yerinde bir detay olmuş. Hatalarına rağmen bence imparator bir şans verilmeyi hak eden bir kitap. Neyse lafı çok uzattım size iyi okumalar.
İmparator
7.3/10
· 88 okunma
Okuyacaklarıma Ekle