1000Kitap Logosu
İmparator

İmparator

Özel Seri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.3
10 üzerinden
43 Puan · 7 İnceleme
320 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Küçük bir kız yetimhaneye bırakılır.Onu üzen bakıcı veya arkadaşları çağrılıp,uzaklaştırılıyor.Kızın arkasındaki sır perdesi aydınlanırken.kitap Lir ile Ezra'nın aşk hikayesine dönüşüyor.Eski bir tarikatta olan Ezra'nın sırları ne ve aşkı nasıl son bulacak?
İmparator
7.3/10 · 92 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kitap başlarda çok güzel bir şekilde başlıyor. Sonradan ani olaylar yaşanıyor ve her olayda ağzınız açık kalıyor. Türk bir yazardan böyle bir kitap beklemezdim. Ben beğendim. Güzel bir kurgusu var. Sonunda da güzel bitiyor. Tavsiye ederim.
İmparator
7.3/10 · 92 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
7 günde
·
6/10 puan
Soyadı bir günde değişen kızın hikayesi
İmparator, Mürşide Toslak'ın 2016 yılında ilk baskısını yapan kitabıdır,benim elime de bu yıl çok uygun bir fiyata geçince bir şans vereyim dedim ve okumaya başladım. Kitabın kapağı,tanıtım bülteni ve girişi fazlasıyla iddialıydı bunu kabul etmek gerekir. Konusu da fena değildi sonuçta derin konuları seven bir insanım malzeme de bol olunca çok sağlam bir kitabın ortaya çıkacağı beklentileriyle kitaba başladım. Giriş iddialı olsa da sonrasında kitap beklediğim kadar iyi gitmedi. Öncelikle dili aşırı sadeydi, yani kitap okumaya yeni başlayanlara önerilebilir diye düşünüyorum aynı zamanda kitapta bilgi olarak daha önce okumadım veya duymadım dediğim hiçbir şeye rastlamadım yazar bu konuda daha çok araştırma yapsaymış daha iyi olabilirmiş,aynı zamanda kitaptaki duygusal durumlarda yeterince yansıtılamamış,mesela Lir'in Ezra'ya duyduğu aşkı hissedemedim onun yerine yazarın anlatım tarzında bu durum bana alelade bir hoşlanma gibi geldi ama kitabın olay örgüsüne bakarsak öyle olmaması gerekliydi diye düşünüyorum. Aynı zamanda kitapta Lir çok fazla kesin konuşmuş ve çok defa tükürüğünü yalamak zorunda kalmış bunun da sık sık tekrarlanması rahatsız edici oldu. Buraya kadar olumsuz bulduğum tarafları yazdım şimdi de biraz olumlu bulduklarıma geçeyim. Öncelikle her ne kadar çoğu yerde heba edilse de güzel bir konusu var. Yazarın anlatım tarzın sürükleyici sayılabilecek durumda yani bu kitabı okurken çok da fazla sıkılacağınızı zannetmiyorum. Yazar sanırım Lir'in hikayesini bir seri yapacak devam kitaplarında bu hatalar giderilir diye ümit ediyorum sonuçta yazar kendini geliştirebilir. Ayrıca kitabın içinde şiirler de gayet hoştu. Kitabın imparator Salıgıa'ya ithafen 7 günahı temsilen 7 bölüm olması çok ilginç ve yerinde bir detay olmuş. Hatalarına rağmen bence imparator bir şans verilmeyi hak eden bir kitap. Neyse lafı çok uzattım size iyi okumalar.
İmparator
7.3/10 · 92 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap fena değildi gerçek kişi ve olaylardan esinlenilmiştir yazıyor kitap kapağında nedense pek inandırıcı gelmedi okusanızda olur okumasanızda seçim sizin
İmparator
7.3/10 · 92 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Birden başladım sanırım 3 güne bitecek. Osmanımın ayracı ile eşim Nagihan'min ellerinden muhteşem bir kahve . İmparatorlar aşure yer. Bir kitap daha bitti. 2. bölümü merakla bekliyorum
İmparator
7.3/10 · 92 okunma
Okuyacaklarıma Ekle