Ina May'ın Doğuma Hazırlık Rehberi

10,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
867 gösterim
Uzun süredir Türkçe çevirisi beklenen, doğal doğum üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri. Hamileler, doulalar, ebeler ve doktorlar için bir başucu kitabı.

"Tüm hamile kadınlar için en büyük temennim bu kitabı okumaları ve bilgeliğinden faydalanmaları. Bunu yaptıklarında içlerindeki dişil bilgeliği hatırlayacak ve asla unutmayacaklar. Ina May'e tüm kalbimle teşekkür ederim, böylesine bir doğal doğum rehberini yazdığı için. Bu bilgi dünyayı değiştirebilir."
-Christiane Northrup -

"Nasıl doğduğumuzdan daha önemli bir şey yok. Çok uzun zamandır bu basit gerçeği unuttuk. Ina May'in kitabı doğumun insanı güçlendiren güzelliğiyle tekrar bağlantı kurabilmek adına ihtiyacınız olan tek şey."
-Alice Walker-

"Ina May Gaskin muhteşem bir ebe ve harikulade bir hikaye anlatıcısı. Aynı zamanda doğumun hem gerçek hem de mecazi anlamdaki yeriyle ilgili derinlemesine düşünen bir yazar. Bu kitap, bebek bekleyen her annenin başucunda durması gereken bir eser."
-Chris Bohjalian-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2014
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786058537927
 • Orijinal Adı:
  Ina May's Guide to Childbirth
 • Yayınevi:
  Sinek Sekiz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eylem Aktaş 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Fakültemde verilen eĝitime alternatif bir kaynak olmasi adina okumaya basladıĝım bu kitap, doĝumun yalnizca mekanik bir olay olmadıĝını ve kadının kendi beden ve zihin ișbirliĝini kurarak doĝumun üstesinden nasil gelebildigini cok güzel ve yalin bir ifade ile anlatiyor. her kadının, her ebe ve tıp doktorunun, ögrencilerinin okumasi gereken muhtesem bir kaynak. Kitabin ilk 180 sayfasinda The Farm da veya kendi evinde The Farm ebeleriyle doĝum yapan kadinlarin doĝum hikayelerine yer verilmis. Kitabin en sevdigim kismi burasiydi. Daha sonraki kisminda ise modern tıpın uyguladigi ve aslinda arastirmalarinin yeterince kesin ve guvenilir olmadigi hatta anne ve bebege kisa donem veya uzun donemde bir cok yan etkisinin oldugu durumlar kanitlar ve calismalarla elestirilmis. Dogumun dogal bir surec oldugu ve her kadinin diger butun canlilar gibi kendi dogumunun ustesinden gelebilecek guce sahip oldugunu gozler onune seriyor