İnanç, Kuşku ve Fanatizm İnanacak Bir Şey Olması Esas Mıdır? Bir Şeye İnanmak Esas Mıdır?

8,3/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
6 beğeni  · 
524 gösterim
İnanacak Bir Şey Olması Esas mıdır? Bir Şeye İnanmak Esas mıdır?

"Unutma, yalnızca kör insanlar ışığa inanırlar. Gözleri olan insanlar ışığa inanmaz, bilirler! Bir şeyi bildiğin an, inanç ihtiyacı kaybolur. Ama dünya inançlılarla doludur."
-OSHO-

İnanç, Kuşku ve Fanatizm'de, Osho eşsiz ve genelde şaşırtıcı bakış açısıyla, insanları karşıt gruplara ve özünde her "ötekini" "düşman" olarak görmenin esas olduğu bilinç sistemlerine ayıran güçleri ele alıyor. Osho Yaşam Gereklilikleri serisi bireyin hayatındaki en önemli sorulara odaklanır. Her kitap özellikle içsel yaşantımız ve varoluş kalitemizle ilgili konulara odaklanarak kişisel anlam ve amaç arayışımız için önemli olan sorulara dair zamansız ve her zaman çağdaş görüş ve açıklamalar içerir. OSHO yirminci yüzyılın en ilham veren spiritüel öğretmenlerinden biridir. İçsel dönüşüm bilimine olan katkılarıyla tanınmaktadır ve öğretilerinin etkisi dünyanın her ülkesinde, her yaştan insana ulaşarak büyümeye devam etmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786055154318
 • Yayınevi:
  Butik Yayınlar
 • Kitabın Türü:
Friedrich nietzche 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Allahın var olup olmadığını sorgulamis,örneklerle birlikte var olmadigini soylemistir.dinin gereksizliği anlatmak istemiş meditasyonun kurtarıcı rolünü işaret etmistir.