İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları ve İngilizlerin İslam Düşmanlığı

7,3/10  (25 Oy) · 
66 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.006 gösterim
''M. Sıddık Gümüş'' mahlas ismi Hüseyn Hilmi Işık'a aittir.

Bu kitap üç kısımdan oluşuyor:

Birinci kısım, İngiliz casusunun itiraflarıdır. Bu kısımda, İngilizlerin İslâmiyyeti imh etmek için hazırladıklan ve yalanlar bildirilmekdedir. Bu kısımda yedi fasl vardır.

İkinci kısımda, İngilizlerin plânlarını, Müslümân memleketlerinde nasıl tatbîk ettikleri, devlet adamlarını aldattıkları, Müslümânlara neler yaptıkları ve Hind ve Osmânlı İslâm devletlerini yok ettikleri bildirilmekdedir. Kitâbımızın bu kısmı, Vehhâbîlerin tuzaklarına düşen zavallı Müslümânların, gafletten uyanmalarına sebep olacak ve Ehl-i Sünnet alimlerinin yazılarını kuvvetlendirecek vesikalar ile doludur.

Üçüncü kısım, (Hulâsat-ül-kelâm)dan tercüme olup, hak dînin İslâmiyyet olduğunu ispât etmektedir.

M. Sıddık Gümüş
kitapayraci 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

herkesin mutlaka okuması gereken kitaplardan bir tanesi ama dilinin fazla ağır olması çoğumuzu kitaptan uzaklaştırıyor yayın evinin kendisini yenilemesi ve dilinin sadeleştirilmesi gerekiyor. :)

Hacer Demir 
02 Ara 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Müslümanların içine sızarak çatışmalar çıkarmaya çalışan ingiliz casusunun itiraflarını barındıran ve ingilizlerin islam düşmanlıklarını anlatan, Alim kılığına girerek bizden biri gibi Şiiler ve Sünniler arasında çatışmalar çıkarmışlar ve bizi bölmek için Hind ve Osmanlı topraklarında çalışmalar ve eylemler yapmışlar ve bunlarıda kitapta anlatmış. Daha kitabın başlarında olmama rağmen oldukça şaşırdım ve herkese tavsiye ediyorum.

EMRE YAMAN 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitaplığımda duruyordu okudum ve hoşuma gitti kitapçılarda satılıyor mu bilmiyorum ama bana bir cami çıkışı vermişlerdi okunabilir bir kitap diyebilirim...

Kitaptan 1 Alıntı