İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları ve İngilizlerin İslam Düşmanlığı

8,2/10  (46 Oy) · 
107 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.197 gösterim
''M. Sıddık Gümüş'' mahlas ismi Hüseyn Hilmi Işık'a aittir.

Bu kitap üç kısımdan oluşuyor:

Birinci kısım, İngiliz casusunun itiraflarıdır. Bu kısımda, İngilizlerin İslâmiyyeti imh etmek için hazırladıklan ve yalanlar bildirilmekdedir. Bu kısımda yedi fasl vardır.

İkinci kısımda, İngilizlerin plânlarını, Müslümân memleketlerinde nasıl tatbîk ettikleri, devlet adamlarını aldattıkları, Müslümânlara neler yaptıkları ve Hind ve Osmânlı İslâm devletlerini yok ettikleri bildirilmekdedir. Kitâbımızın bu kısmı, Vehhâbîlerin tuzaklarına düşen zavallı Müslümânların, gafletten uyanmalarına sebep olacak ve Ehl-i Sünnet alimlerinin yazılarını kuvvetlendirecek vesikalar ile doludur.

Üçüncü kısım, (Hulâsat-ül-kelâm)dan tercüme olup, hak dînin İslâmiyyet olduğunu ispât etmektedir.

M. Sıddık Gümüş
Ekrem Özkara 
14 Mar 11:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın yazarı her ne kadarda " M.Sıddık Gümüş " olarak belirtilsede Hüseyin Hilmi Işık'ın yazmış o bu kitapta adından da anlaşılacağı üzere bir ingiliz casusunun itiraflarından ve ingilizlerin islama karşı düşmanlıklarından bahsediyor.
Kitabı okurken her bir sayfada ' adeta şoke ' oldum.Fazla bir yoruma gerek yok,biz müslümanlar olarak <....> yanlış yapıyoruz.Müslümanların hangi işi doğru ki dediğinizi duyar gibiyim...( Deveye sormuşlar,neden boynun eğri diye..) misali..
Kitabı tavsiye eder ve iyi okumalar dilerim.

Kitap, İngiliz'lerin kirli amaçlarına ulaşmak için yaptığı şeyleri, sonradan Müslüman olan bir ingiliz ajanının dilinden anlatır. Osmanlı padişahının ve İran şahının gizli planlarına ulaşmak için tıpkı Padişah ve Şah gibi düşünen onlar gibi hisseden labaratuarda insancıklar ürettiklerini görürüz. İslâm dünyasında cirit atan yabancı ajanları konu alır. Sporun ve eğlencenin İngilizler tarafından nasıl kullanıldığını anlatan güzel kısa bir kitap.

bir çogumuz yıllar önce okumuşuzdur özelliklede arabistanlı lawrence diye bilinen ve hayatta çok kötü bir şekilde öldüğünü biliyoruz ingiliz casus lawrence.özellikle çöl kaplanı fahrettin paşaya yapmadıgını bırakmayan istanbul mekke demir yolunu bombalayıp kullanılmaz halale getiren istanbul mekke baglantısını kesip fahrettin paşa ve askerlerinin 70-90 gün çekirge yiyerek son osmanlı topragı sayılan kaleyi savunma zorunda bırakan ingiliz altınlarıyla satın aldıgı araplarla ve şeyh hüseyin ve ogullarıyla osmanlıyı parçalamak için yapılan 1.dünya savaşında arabistanın osmanlı hakimiyetinden çıkmasını saglayan ve bugunkü ortadogu karmaşasının mimarıdır ingiliz ajan LAWRENCE...

Abdulkadir Al-Rawi (عبدالقادر الراوي ) 
09 May 13:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

ingilizlerin islama duzenledikleri tuzaklarindan biri olan vahhabi fitnesinin kurulusu ve fikirlerinden bahsediliyor.bunu bir ingiliz casusu olan hempher in islami nasil yok edelim adli eserinden gostererek ispatliyor.

Hacer Demir 
02 Ara 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Müslümanların içine sızarak çatışmalar çıkarmaya çalışan ingiliz casusunun itiraflarını barındıran ve ingilizlerin islam düşmanlıklarını anlatan, Alim kılığına girerek bizden biri gibi Şiiler ve Sünniler arasında çatışmalar çıkarmışlar ve bizi bölmek için Hind ve Osmanlı topraklarında çalışmalar ve eylemler yapmışlar ve bunlarıda kitapta anlatmış. Daha kitabın başlarında olmama rağmen oldukça şaşırdım ve herkese tavsiye ediyorum.

kitapayraci 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

herkesin mutlaka okuması gereken kitaplardan bir tanesi ama dilinin fazla ağır olması çoğumuzu kitaptan uzaklaştırıyor yayın evinin kendisini yenilemesi ve dilinin sadeleştirilmesi gerekiyor. :)

Ömer Faruk Çetin 
17 May 19:47 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

İngilizlerin Osmanlı İmparatorluğu ve İslamiyet'i yıkmak için sergiledikleri oyunları İngiliz Casusu Hempher'in itiraflarıyla anlatan;
Dünü, bugünü ve yarını anlamak için mutlaka okunması gereken kıymetli bir eser...

EMRE YAMAN 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitaplığımda duruyordu okudum ve hoşuma gitti kitapçılarda satılıyor mu bilmiyorum ama bana bir cami çıkışı vermişlerdi okunabilir bir kitap diyebilirim...

Kitaptan 28 Alıntı

Ekrem Özkara 
14 Mar 11:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

" Kimseye etmem şikayet,ağlarım ben halime,
Titrerim mücrim gibi,baktıkça istikbalime."

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 9)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 9)
Elifce 
08 Ağu 10:38 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İstanbul'da ne ararsan var. Allahu teâlâ, bu şehre din ve dünyayı birlikte vermiştir.

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Hakîkat Kitabevi)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Hakîkat Kitabevi)
Ömer Kavas 
13 May 23:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İngilizler kendi yetiştirdikleri adamları Osmanlı Devletinde önemli makamlara getirmişlerdi. Bu devlet adamları ismi Osmanlı fikri ve zikri İngiliz idiler.

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işıkİngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık
Ekrem Özkara 
14 Mar 11:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İngilizlerin bütün islam aleminde ta'kib ettikleri siyasetin temeli ve aslı şu üç kelimededir.< parçala,hakim ol ve dinlerini imha et. >

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 90)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 90)
Ekrem Özkara 
14 Mar 11:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İngilizler,mağrur ve kibirlidir.Onlar,kendi şahıslarını ve vatanlarını ne kadar hürmete layık görürse,diğer insanlar ve memleketleri de o derece aşağı görürler.

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 78)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 78)
Ekrem Özkara 
14 Mar 11:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şu dört şeyi,gizli ve aşikar yaymak lazımdır:İçki,kumar,zina ve domuz eti...

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 58)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (Sayfa 58)
Kübra 
12 Haz 01:03 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

...Bu sefer vazîfen, bu ihtilâfları iyice tanımak ve nâzırlığa bilgi vermekdir. Müslimânların arasındaki ihtilâfı şiddetlendirebilirsen, İngiltereye en büyük hizmeti yapmış olacaksın.

Biz İngilizler, refâh ve se’âdet içinde yaşamamız için, bütün dünyâ devletlerinde ve müstemlekelerimizde fitne ve tefrikalar çıkarmak zorundayız. Osmânlı Devletini de ancak böyle fitnelerle yıkabiliriz. Böyle olmazsa, sayıca az bir millet, sayısı çok olan bir millete nasıl hükm edebilir?

İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (E-kitap)İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları, Hüseyin Hilmi Işık (E-kitap)
3 /