İngilizce Bilmeden Hepinizi I Love You

8,4/10  (8 Oy) · 
33 okunma  · 
8 beğeni  · 
596 gösterim
"Garip bir yer Amerika. Sandığımdan da kelek. Kuzeyi daha başkadır mutlaka. Benim gittiğim çok özgün bir yer, ama Amerikalılık aynı. Amerikalılık diye bir şey var. Bunun ulusla, dinle, ırkla ilgisi yok. Dolarla ilgililer. Ortak dil, yeşil dolar. Her şey bir para getirmesi amacıyla yapılıyor, para getirmeyecek şey yapılmıyor. Niye yapılsın? Neye yararı var? Yaşam ticaretten ibaret. Bütün dünya büyük bir pazar, hatta artık onlara küçük geliyor, onlar yeni pazarlar arıyorlar. Onlar bunu kendi adlarına olduğu kadar, torunları için, çok kutsal olan aileleri için de yapıyorlar; yani bir devlet adına koşturuyorlar hepsi, onların ailelerinden oluşan devlet Amerika Birleşik Devletleri!"

"Bir gün tiyatroyu bırakabilirim ama ölünceye kadar yazacağım" diyen Ferhan Şensoy'u okumak ruhsal terapidir.
(Arka Kapak)
Cacavs 
 07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Şehirlerarası bir otobüs yolculuğu sırasında bir çırpıda okuduğum bir kitap olmasına rağmen (Ferhan Şensoy'a olan özel hayranlığımın da etkisi olabilir) hala unutamadığım kitaplar arasında yer alır. Ferhan Şensoy'un dil incelikleri üzerine yaptığı mizahının oldukça zekice ve yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Kitabı okuduğum dönemde içerisine 10 Ocak 1993 diye tarih atmışım. Aradan 23 yıldan fazla zaman geçmiş ama bu geçen zaman kitabın değerini asla azaltmamış.

Kitaptan 1 Alıntı

Cacavs 
07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

anekdot
Gece dokuza doğru iniyoruz Dallas/Fort Worth havalimanına. Teksaslı bayan beni yolcu çıkışında bekliyordu, giyim, kuşam, blucin, mlucin.
- Hello!
- Selamün-hello!
- Velkam
- Tenkyulardan bir demet!
Kadirşinas kırmızı bavulumu tasmasından tutuyor, köpeğim gibi sürükleyerek, kamera çantası omzumda, kan ter içinde çıkıyoruz cam kapılardan sayın Teksas'a!
- Hello lan Teksas! Ay em Tom Miks!

İngilizce Bilmeden Hepinizi I Love You, Ferhan Şensoy (Sayfa 31 - Bilgi Yayınevi)İngilizce Bilmeden Hepinizi I Love You, Ferhan Şensoy (Sayfa 31 - Bilgi Yayınevi)

Kitapla ilgili 1 Haber

15 Lira’nın Altında, Çok Liralık Şeyler Anlatan 15 Sağlam Kitap
15 Lira’nın Altında, Çok Liralık Şeyler Anlatan 15 Sağlam Kitap Paramız olsa kendimizi bırakmayacak mıyız kitap evlerinin üstüne? Kitap bir fetiş türü. Okuyup okumayacağımızı düşünmeden manyak gibi alıyoruz ya. Pahalı pahalı kalın ciltlere dünyaları vermek yok. Dünyanın en güzel, en şarkılı kitapları 15 TL’nin altına elinizin altında. Şu güzel eserleri derleyelim de, kütüphaneler anlam kazansın istedik. Dimağınız sağ olsun!