Kaos Yürüyüşü 3. Kitap

İnsan Denen Canavar

Patrick Ness
Karşısına çıkacak herkesi yok etmeye kararlı üç ordu Yeni Prentiss Kasabası’na doğru yol alıyordu. Tüm bu kaosun ortasında kapana kısılmış Todd ve Viola’nın ise barışı sağlayabilmek için korkunç seçimler yapmaları gerekiyordu ve her kararın, her sözün sonuçları herkesin kaderini belirleyecekti. Tiranı mı teröristi mi dinleyeceklerdi? Sevdiklerini mi yoksa binlerce yabancıyı mı kurtaracaklardı? Pişmanlık iyileştirir miydi yoksa bu savaş çoktan mı kaybedilmişti? Carnegie Madalyası Arthur C. Clarke Ödülü adayı Genç Yetişkin Buckeye Kitap Ödülü Adayı Goodreads Okur Ödülleri Genç Yetişkin Fantazya Adayı “Son yıllarda yazılmış en önemli genç yetişkin bilimkurgu serilerinden biri.” —Publishers Weekly (starred review) “Gaddarlığın ve idealizmin eşsiz birleşimi, yani insan olmanın.” —Booklist (starred review) “Benzersiz.” –Guardian “Okurların bir solukta bitirmek isteyecekleri kadar sürükleyici bir seri.” —School Library Journal “Kaos Yürüyüşü serisi olağanüstü ve son kitabı İnsan Denen Canavar muazzam bir başarı ürünü.” —Times “Savaş teması üzerinden gitse de ahlaki seçimler ve bunların sonuçları üzerine çarpıcı bir eser.” —Daily Mail “Tüm beklentilerinizi karşılayacak.” —Daily Express “Gerilimi dayanılmayacak kadar yüksek seviyelere çıkarıyor.” —Books Quartely
Yazar:
Patrick Ness
Patrick Ness
Çevirmen:
Burak Eren
Burak Eren
Editör:
Ece Çavuşlu
Ece Çavuşlu
Tahmini Okuma Süresi: 15 sa. 52 dk.Sayfa Sayısı: 560Basım Tarihi: Ocak 2020İlk Yayın Tarihi: Şubat 2014Yayınevi: Yabancı YayınlarıOrijinal Adı: Monsters of Men (Chaos Walking #3)
ISBN: 9786257973083Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
560 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Merhabalar herkese arkadaşlar. Son kitabın adından bile insanoğlunun ne kadar canavar bir tür olduğunu malesef görmekteyiz. Kitapların dahi insanları bu şekilde doğru tabir edişine hayranlıkla bakmaktayım. Bazı insanların bazı şeyleri öğrenmesi için kafasına kafasına vurarak anlatmak lazım. Neden bu kadar doluyum sebebi güzel ülkemizin dört bir yanını ateşe veren insanoğlundan ötürü bu kitapta ismiyle ve içeriğiyle içimi dökmeme vesile oldu. Kitabımıza gelecek olursam ikinci kitabımız beklenmedik bir son ile bitti üçüncü kitapta savaş olacağını tahmin ediyordum fakat bu savaşta spaklarında büyük rol oynayacağını bilmiyordum. Serinin ilk iki kitabına istinaden bu kitapta spakların konuşmalarına da şahit oluyoruz. Tabi savaşın tek sebebi Reis Prentiss bu adamdan öyle bir nefret ediyorum ki en sevmediğim karakterlerin başında oldu. Todd ile Viola'nın serüveni ise kaldığı yerden devam ediyordu fakat olaylar Bayan Coyle, Reis Prentiss ve Spaklar arasında çıkmaz bir hal ve savaş noktasına dönüşünce bu hikayede yanan kişileri görmek içimi burktu. Serinin son kitabı olmasına rağmen ilk iki kitaba istinaden heyecan, aksiyon daha fazlaydı. Yazarın dilini ilk kitaptan itibaren anlamakta her ne kadar zorluk çeksem de ilk kitabın sonuna ve akabinde ikinci ve üçüncü kitapta daha da anlaşılır bir hale geliyor. Benim açımdan keyifli bir okuma oldu. Sizlerde seriyi merak ediyorsanız tavsiye ederim. Keyifli okumalar dilerim.
İnsan Denen Canavar
İnsan Denen CanavarPatrick Ness · Yabancı Yayınları · 2020214 okunma
Reklam
560 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kaos Yürüyüşü serisinin son kitabı mükemmeldi. İlk kitapta (Umut Bıçağı) bir kovalamaca ile karşı karşıyayken, ikinci kitapta (Sorgu ve Sır) kadınlar ve erkekler olarak iki grubun karşılıklı gerilimi ve hamleleri varken, bu son kitapta da 3 ordunun savaşını okuyoruz. Evet kadınlar, erkekler ve spaklar. Ve bu savaşı 3 gözden, kendilerinde uyandırdığı duygular ve bakış açısıyla okumak çok iyiydi. Kadınları Viola, erkekleri Todd, spakları ise 1017 karakterinin gözünden okurken kullanılan farklı farklı yazı karakterleri de hikayeyi diri tutmuş bence. Liderlerin karşılıklı yaptıkları zekice hamleler çok güzeldi. Kitapta, savaşırken yapılan her seçimin sonucu ve kitlelere etkisi de çok güzel anlatılmış. Ben seriyi çok beğendim. Tavsiye ederim. Beni çağırmaya devam et , Viola.. Geliyorum..
İnsan Denen Canavar
İnsan Denen CanavarPatrick Ness · Yabancı Yayınları · 2020214 okunma
560 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
En sevdiğim serinin bitmiş olması... Aşşırı tuhaf hissediyorum şuan :’) İnsan Denen Canavar gerçekten kalbimi yerden yere vurdu. Elimden hiçbir şekilde bırakasım gelmedi o yüzden birkaç gündür düzgün ders çalışamadım hatta. Pişman değilim. Patrick Ness’i çok sevmemin en büyük sebebi dünya gündemindeki bazı konular hakkında fikirlerini gözümüze sokmadan çok çok güzel bir şekilde yazdığı şeylere sızdırması. Her karakter bir şeyleri temsil ediyor ve bu olay kitaplarını ayrı bir seviyeye taşıyor bence. Serinin tüm kitaplarını çok beğendim ama bu kitap tamamen ayrı şuan gözümde. Çünkü ilk kitabı okuduğunuzda aklınıza dahi gelmeyecek raddeye varıyor olaylar bu kitapta. Son olarak, Todd ve Viola dünyanın en güzel ikilisi olabilir :’)
İnsan Denen Canavar
İnsan Denen CanavarPatrick Ness · Yabancı Yayınları · 2020214 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.