İnsan Denen Meçhul

8,7/10  (12 Oy) · 
43 okunma  · 
9 beğeni  · 
2.328 gösterim
İnsanı Maddi Ve Manevi Bütün Yönleriyle Açıklayan Nobel Ödüllü Kitap

Dr. Alexis Carrel; bu kitabında ortaya koyduğu bilgilerle, insanları yetiştirip yönetmekle görevli olan herkese ve vücudumuzun, şuurumuzun, evrenimizin gizemini düşünenlere sesleniyor.

İnsan Denen Meçhul'e kaynaklık eden çalışmalarıyla Nobel Tıp Ödülü'nü kazanan yazar, sosyal ve psikolojik bir varlık olan insanı, maddi ve manevi bütün yönleriyle açıklayan bu eseri okuduğunuzda hem kendinizi daha iyi tanıyacak hem de hayatı daha iyi yorumlayacaksınız.
Bekir İstanbul 
21 Oca 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

İlk defa bir kitabı okurken keşke bu yazar ile karşılıklı otursam, O'na sorularımı sorsam diye düşündüm. Yazar çok donanımlı ve çok bilgili olmalı. İnsanı bu kadar çok farklı yönden ele alıp ayrıntılı bir eser ortaya çıkarmak hiç kolay olmasa gerek.

İçerik olarak çok zengin fakat anlaşılması biraz güç bir kitap. Zaman zaman biyoloji yada anatomi kitabı okuyor gibi hissettim. İçerisinde bilmediğim çok terim vardı. Ben 1997 baskısını okudum belki yeni baskılarında böyle bir müşkil yoktur. Üzerinde durarak, çalışılarak okunsa çok istifade edilebilecek bir eser. Ben en çok "İç Zaman" bölümünü sevdim.

Emel G. 
25 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Insani biyolojik, fizyolojik, kimyasal, psikolojik, sosyal, felsefi... akliniza gelebilecek maddi manevi her yonden inceleyen ve anlatan, bunu da besiktekinden esiktekine herkesin anlayabilecegi sade bir dille yapan ender bir kitap.

Kitaptan 31 Alıntı

Bekir İstanbul 
19 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Nihayet, medeniyetin gayesi ilmin ve makinenin ilerlemesi değil, insanın ilerlemesidir.

İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrelİnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel

"İnsan, tekrar yücelmesi için kendini yeni baştan inşa etmek zorundadır. Ve bu yenileşmeyi ızdırap çekmeden yapamaz. Çünkü o hem mermerdir, hem de heykeltraş. Hakiki biçimini yeniden kazanmak için, büyük çekiç darbelerini kendi maddesine indirerek kıvılcımlar çıkaracaktır."

İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrelİnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel
Ahmet 
21 Şub 13:30 · Kitabı okuyor

Milletleri sevk ve idare eden insanların, zamanı kendi hayat sürelerine göre değerlendirmeleri, bildiğimiz gibi büyük bir karışıklık ve iflasa götürüyor.

İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel (Sayfa 143)İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel (Sayfa 143)
esra k. 
12 saat önce · Kitabı okuyor

Reklâmlar sadece üreticinin menfaati için yapılır, asla tüketicinin menfaati için değil. Meselâ halk, beyaz ekmeğin kara ekmekten daha iyi olduğuna inandırılır.

İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel (Sayfa 27 - Hayat Yayıncılık)İnsan Denen Meçhul, Alexis Carrel (Sayfa 27 - Hayat Yayıncılık)
4 /