İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 2

7,9/10  (25 Oy) · 
120 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.033 gösterim
Kitabın Tam Adı: İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 2 Muhtaç Olduğun Güç Beyninde Mevcuttur!

Sıfırdaydılar, zirveye çıkmak istiyorlardı, tek sermayeleri beyinleriydi. Çok fazla okudular, herkesin iki katı düşündüler, beyinlerini büyüttüler. Sonra kafalarını kullanarak hayallerini gerçekleştirdiler. Mirasla değil, beyin gücüyle başaranların öyküsü İnsan İsterse'de...

· Evlilik dışı bir ilişkiden istenmeyen çocuk olarak doğan zenci kız çocuğunun, Mississippi'deki bir domuz çiftliğinden Time Dergişi'nin kapağına uzanan hayatı. ABD başkanından bile daha etkili olduğu tescillenen Oprah Winfrey'in öyküsü ve başarı için 50 önerisi Türkçe'de ilk defa...

· Türkiye'nin ilk özel bankasını kuran Kazım Taşkent'in inanılmaz mücadele öyküsü ve başarı için 100 önerişi...

- 15 yaşındayken Türkiye'ye ilk Avrupa Satranç Şampiyonluğunu getiren Kübra Öztürk'ün varoşlardan şampiyonluğa uzanan ilginç öyküsü...

· Hakkari sokaklarında kurduğu hayalinin peşinden koşup dünyada· 8 milyon kişiye Anadolu Ateşini izleten Mustafa Erdoğan'ın öyküsü ve başarı önerileri...

· Ortaokulu bile olmayan bir yerde doğup, 70'e yakın şubesi olan 20' den fazla eğitim kurumunun sahibi Fethi Şimşek nasıl başardı?

- Zirai tarım aletleri gibi 'erkek egemen' bir sektörde, yöneticisi olduğu şirketi kısa sürede sektörün en büyüklerinden yapan Funda Başman nasıl başardı?

· İş başvurusu için gittiği şirketin sahibi olmayı kafasına koyan Murat Akdoğan, kendi işinin sahibi olma hayalini nasıl gerçekleştirdi?

· Mersin'de bir köyde keçi sürüsünü güderken dinlediği radyo programıyla hayatı değişen çoban Ahmet nasıl reklam ajansında çalışmaya başladı?

- Aile şirketinde çalışmak yerine kendi öyküsünü oluşturmayı seçen Ali Sabancı, neden böyle yaptığını ve hayalini nasıl gerçekleştirdiğini anlattı.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  130
 • ISBN:
  9789752978706
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Crossfire 
17 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri serisinin ikinci kitabı. Bu kitapta da Oprah Winfrey'in zorlu ve bir o kadar da ilgi çekici hayat hikayesini, bunun yanında Anadolu Ateşi'ni milyonlara izleten Mustafa Erdoğan, Ali Sabancı, çoban Ahmet, ABD'de "Beynin Piri Reisi" ünvanını alan Gazi Yaşargil'in hikayelerini bulacaksınız. Oprah'ın hikayesini okurken en çok ondan etkilenmiştim. Keşke daha fazla tanıtılsa ve okunsa bu seriler.