İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4

8,5/10  (11 Oy) · 
60 okunma  · 
17 beğeni  · 
801 gösterim
Kitabın Tam Adı: İnsan İsterse Azmin Zaferi Öyküleri 4 Hangi Çılgın Bana Zincir Vuacakmış, Şaşarım!
Asi Ama Azimli İnsan Hikayeleri

Bazıları asi ama azimli doğar. Kalıplara sığmaz, sıra dışı yaşarlar. Alanlarında çığır açar, devrimci yenilikler yaparlar. Yerleşik yargılara meydan okurlar. Özgün ve özgür ruhlarıyla, yalnız kalsalar da ileri yürürler. Ömürleri mücadeleyle geçer. Öfkeyle kalkıp başarıyla oturanların hikâyeleri bu kitapta...

Orta Asya bozkırlarında doğdu, önce mülteci, sonra bekçi, sonunda NATO'ya VIP yönetici oldu! Türkistan-Hindistan-Türkiye üçgeninde yaşanan görkemli bir serüven. Kazak kurdu Şerizat'ın film gibi hikayesi ilk kez İnsan İsterse'de...

Tabelacı babasının aldığı bisikleti çalan çocuğu yakalasaydı katil olacaktı, yakalayamayınca dünya ağır siklet boks şampiyonu oldu! Asi efsane Muhammed Ali'nin hikayesi...

Yoksul ve yalnız bir çocuk nasıl yılmaz bir savaşçıya dönüştü? Gözyaşlarını gülmeceye çeviren Aziz Nesin'in insanı başarıya azmettiren hikayesi...

İlkokulu zor bitirdi ama "balonu şişirip satarak" dünya markası oldu! Zeki Başeskioğlu'nun "zekice" yükseliş öyküsü...

Emekliliğine iki ay kala ordudan atılınca inat edip yazdığı kitaplarla ordu kadar okuru oldu! İskender Pala'nın hikayesi...

2,5 yaşında babasını kaybetti, sisteme inat dershaneye gitmeden Boğaziçi'ni kazandı: Teoman'ın azimli yüzü...

Üniversiteyi 6 ayda terk etti, evin garajında kurduğu şirketle efsane oldu: Steve Jobs'un hikayesi...

Erkeklere meydan okudu, "Kadınca" bir başarının kahramanı oldu: Duygu Asena'nın azmi nasıl zaferine ulaştı?

Babasına karşı çıkınca, önce beş parasız kaldı, sonra "my başarı” sahibi oldu: Ali Ağaoğlu'nun hikayesi...

Avukat patronuna kızdı, hukuk okuyup New York'ta kendi hukuk bürosunu açtı: Çiğdem Acar'ın hikayesi...

"Türkler ancak kebapçılıktan anlar," diyenlere inat, Londra ve Las Vegas'ta İngilizce kursu açtı: Kazım Kahraman'ın hikayesi...

Heykeli "hayattayken üzerine atılan taşlardan yapılan" Soljenitsin'in hikayesi...

Bir amigonun 'Alen'i başarı hikayesi: "Çarşı" azimsizliğe de karşı! Bir grup öğrencinin "imkansızın fotoğrafını çekme" hikayesi..
Ssszsdsz...^-^... 
05 Oca 15:15 · Kitabı okudu · 2 günde

Dipden başlayıp zirveye çıkan insanların hikayeleri, başarının hikayeleri anlatılıyor. Elimde imkan yok diye bir şey diyemeyiz, çünkü onlar kendi imkanlarını yarattılar. Sizde yapabilirsiniz. Kendinize inancınız tam olsun. "Yapamam" demeyin!!! Onlar yapabildiyse sizde yapabilirsiniz! Başarı sizleri bekler.... Keyifli Okumalar =))

Crossfire 
17 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım!
Ne kadar manidar bir söz değil mi... Unutturulmaya çalışılan şanlı İstiklal Marşı'mızın üçüncü kıtasının ikinci dizesini , kitabın ön kapağına eklemişler.
Bu seride ise (tüm serinin efsanevi bulduğum hikayesi) Kazak kurdu Şerizat'ın hikayesi ve bunun yanında Muhammed Ali, Aziz Nesin, Zeki Başeskioğlu, İskender Pala, Teoman, Steve Jobs, Duygu Asena, Ali Ağaoğlu, Alen Markaryan'ın kısa hikayeleri yer almaktadır.
Serinin önemli kitaplarından biri olduğunu belirterek okumanızı şiddetle öneririm.

Kitaptan 9 Alıntı

"Nasıl ki her başarılı erkeğin arkasında bir kadın varsa, her başarısız kadının önünde de bir erkek vardır!"
Duygu Asena

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 105 - Alfa Yayınları)İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 105 - Alfa Yayınları)

Steve Jobs "Eğer bugün hayatının son günü olsaydı, bugün (normalde) yapacağın şeyleri yapmak ister miydin?

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 149 - Alfa Yayınları)İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 149 - Alfa Yayınları)
Nurbike__ 
 10 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kalbinizi insanlara açarsanız açık kalpler bulursunuz. Siz kendinizi kasar , hayatı olumsuz ve kaşlarınız çatılı şekilde algılarsanız , daima karşınızda çatık kaşlı insanlar olacaktır."

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 95)İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 95)

Allah bana kalemi verip 'Al kulum şu kalemi, kendin yaz kaderini' deseydi bu kadar güzel yazamazdım.
İskender Pala

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 84 - Alfa Yayınları)İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 84 - Alfa Yayınları)

"Allah' ım bu şehirde 3 milyon 100 kişi var ama hiçbirini tanımıyorum! Tek tanıdığım sensin, bana sen yardımcı ol!"
İskender Pala

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 75 - Alfa Yayınları)İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 4, Mümin Sekman (Sayfa 75 - Alfa Yayınları)