İnsan Kısım Kısım, Yer Damar Damar

8,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
263 gösterim
Kozluk, işsizin güçsüzün, çulsuzun uğursuzun, arsızın hırsızın, fakirin fukaranın, itin kopuğun, sefilin baldırı çıplağın yurt tuttuğu bir yer. İstanbul’un biraz ötesinde biraz berisinde, biraz sağında biraz solunda, ama asla ortasında değil! Orada yaşayanların derdi tasası ne Avrupa Birliği, ne dünyayı saran çevre felaketi ne de günü en yüksek değerle açıp en düşük değerle kapayan borsa. Orada kadınlar, kocalarından dert yanar en fazla. Kocalar da karılarından. Gençlerinse ne baştaki hükümetin yanlış kararları ne de küresel ısınmanın sonuçları umurundadır! Onların hayallerini dev alışveriş merkezlerinin ışıltılı dükkânları süsler. Varsa yoksa maçlardan konuşurlar aralarında. Bir de işsizlikten! Çaresizlikten, kimsesizlikten, yalnızlıktan!
Olmaz ya, yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle tüm Kozluklu, hani yeryüzünden bir anda kaybolup gitse, belki de yokluklarını fark eden Allahın kulu olmaz. Kozluklu’nun varlığıyla yokluğu bir çünkü.
İnsan Kısım Kısım, Yer Damar Damar’la, Hatice Meryem bizi, Kozluklu sıradan bir ailenin evine misafirliğe çağırıyor. Bu; dilli güllü Zümrüt’le dilini yutmayı düşleyen Elmas’ın, pikabına çocukları doldurduğu gibi ailesini pikniğe götüren Cavit’le bir türlü bir baltaya sap olamayan Coşkun’un ve diğerlerinin hikâyesidir.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2008
 • Sayfa Sayısı:
  286
 • ISBN:
  9789750505942
 • Yayınevi:
  İletişim Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kozluk ailesinin evine misafir olmanızı sağlayan kitap sayesinde karakter analizlerini etkileyici bir dilden okuyorsunuz. İletişim yayınlarından çıkan kitabın kapağı 80 li 90 li yılları anımsatıp zaten kitabı açmadan sizi nostalji dünyasına sokuyor. Başarılı bir kapak tasarımı olmuş.