Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap

8.910 üzerinden
486 Puan · 65 İnceleme
Kitap hakkında inceleme yapma hadsizliğinde bulunmayacağım elbette.Sadece şunu söyleyebilirim: Bu bir başucu kitabıdır .Çıkmaza düştüğünüz her konu,başlıklar altında şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıklanmıştır.
352 syf.
'Tüm insanlar , tüm zamanlarda olduğu gibi , şimdi de köleler ve özgürler diye ayrılırlar ; çünkü gününün en az üçte ikisine kendisi için sahip olmayan kişi , devlet adamı , tüccar , memur ,bilgin , ne olursa olsun bir köledir. Özgür Ruh' ifadesi bir kez daha kendi...
290 syf.
·
Puan vermedi
·
29 günde okudu
Bu karşılaştırmalar çağıdır!
Bu karşılaştırmalar çağıdır! Bu, çağın gururudur ama aynı zamanda haklı olarak acısıdır da... Nietzsche için gelecek eserlerinin mihenk taşı sayılan bir esermiş bu kitap. Hastalığından ötürü uzaklaşıp kendiyle kalıp bu eseri çıkarmış ortaya, Wagner'le biten arkadaşlığı...
355 syf.
·
8 günde okudu
Nietzsche... Kitapta ahlak felsefesi üzerinde durulmuş, ahlakın insan için psikolojik bir etki olduğu benimsenilmiş. İlk başlarda sıkıcı gelebilir ama ilerledikçe sorgulama gerektiriyor. Herkese hitap etmeyebilir.
2347
69 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.