İnsanı Anlamak

7,5/10  (2 Oy) · 
15 okunma  · 
1 beğeni  · 
673 gösterim
Çağımızda iletişimin körelmiş ve arızalı işleyişi sebebiyle karşımızdakini anlamamız çok daha zor. Üstelik, insanlar arasındaki uzaklık dev adımlarla aşılamaz hale geliyor.
Oysa başkalarını ve aslında özellikle kendimizi anlamak iletişimin temel kurallarına uymakla mümkün. Bu kitabı okuyarak ruhbilim ışığında Prof. Dr. Özcan Köknel'in önerilerine kulak verebilir, etrafınızdaki insanların ne düşündüğüne dair fikir edinebilirsiniz.
Kendinizi anladığınızda kurduğunuz iletişimin çok daha verimli süreceğinden emin olabilirsiniz!

"Kitapla tek yönlü bilgi iletmenin, haber ulaştırmanın çok zor olduğunu biliyorum. Bana yardımcı olmanızı istiyorum. Kimi satırların aktardığı bilgiyi karanlık, karmaşık ya da yetersiz bulursanız, hemen kızıp kitabı kapatmayın. Bir an durup benden ya da sizden kaynaklanan bir engel olabileceğini düşünün. Okumayı sürdürün, belki ileride bu engeli birlikte aşabilir, arkadaşlığımızı, dostluğumuzu sürdürebiliriz. Gerçek arkadaşlığın, dostluğun temeli engelleri birlikte aşmak, iletişimi sürdürmek için ortak çaba harcamaktır. Bu çabada benim de, sizin de ortak payımız olacak. Ben kendi payıma düşen çabayı elimden geldiğince göstereceğim."
-Prof.Dr. Özcan Köknel-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054799251
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
ali güler 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Seksenli yıllarda yazılmasına rağmen günümüzde güncelliğini koruyor.Sözlü veya sözsüz iletişimin tüm boyutunu bu kitapta bulmak mümkün.Eser bana göre iletişimin ansiklopedisidir.