İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir

Betül Yergök

İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Konusu

İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Kitap Açıklaması “Aşılması en zor sınav sensin, kendini yenersen dünyayı yenersin.” Bu kitapta aşka, aile ilişkilerine, hayal kırıklıklarına, yeniden yola koyuluşlara, merak etmeye ve yeni cevaplar aramaya yani insanlık hallerine dair gerçek hikâyeler, yaşanmışlıklar bulacaksınız. Betül Yergök “İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir” kitabında bizleri kendi gerçeklerimizi keşfetmeye, merak etmeye, hayatın bilinmezliklerini sorgulamaya, kendimiz olabilme yolunda cesaretle adım atmaya çağırıyor. Hayat yolunda insanın asıl sınavının kendisi olduğunu hatırlatıyor ve yaşamın kıyısından köşesinden değil, ta içinden sesleniyor: “Şimdiden söz verin, düştüğüm çukurlara düşmüşseniz ‘Ben de’ deyin, çıktıysanız ‘Ben de’ deyin, hâlâ oradaysanız da okuduktan sonra ‘Ben de’ deyin. Çünkü ben akıl vermeye değil, yaşam hikâyemi sohbete konu ederek hayat bahçesinde birlikte yürüyüşe çıkalım diye geldim.” (Tanıtım Bülteninden)
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 2 dk.Sayfa Sayısı: 248İlk Yayınlanma Tarihi: 2022Yayınevi: Müptela Yayınları
ISBN: 9786258446135Ülke: TürkiyeDil: Türkçe

Puan

8.610 üzerinden
5 Puan · 3 İnceleme

İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
cadininnkazani

cadininnkazani

@cadininnkazani
·
24 Mayıs 2022 10:06
8/10 puan verdi
İnsan, hayatın içinde iyi-kötü, zor-kolay ne yaşarsa yaşasın, ne kadar çok bildiğini-bilmediğini, güçlü-güçsüz olduğunu düşünürse düşünsün, hangi yolları, çareleri, inançları, oluşları, ritüelleri kendine rehber edinirse edinsin, asıl kilit nokta yine insanın kendisidir. Kendisini bilen, tanıyan, kendini yenen insan, içindeki kendisiyle her şeyin üstesinden pekala gelecektir. Yazarın da dediği üzere; "Aşılması en zor sınav sensin, kendini yenersen dünyayı yenersin." Kendimizi keşfetmeyi, hayatımızdaki her şeyi sorgulamamızı sonunda ise kendi gerçekliğimize ulaşmamızı sağlamak isteyen yazar, tüm bunları ültimatom vererek değil, kendi yaşadıklarına misafir ederek bizlere sunuyor, kitabında. Dolayısıyla bol keseden sallamayan, altı dolu ve hayatın içinden olan yaklaşım tarzını sevdim. Sizlere de okumanızı tavsiye ederim.
5 etkileşim
Sibel Köksal

Sibel Köksal

@sibelin_kitaplarii
·
01 Haziran 2022 17:35
8/10 puan verdi
Selamm ‍️ Kişisel gelişim kitabı okumayı sevenleri buraya alalım,  bugün altı çizilecek cümlelerle dolu, sanki yazarla sohbet ediyormuş tadı bırakan bir kitapla geldim. Sevgili Betül Yergök'ün daha önce hikâyede ki seni bul kitabını okumuş ve sevmiştim. İnsanın asıl sınavı kendisidir, kitabı ise tam bir baş ucu kitabı niteliğinde, bir solukta okumanıza hiç gerek yok ara ara sayfaları açıp okumak daha keyifli oluyor doğrusu Bu tarzı sevenlerin, bu güzelliği de seveceğine eminim öyleyse listeye yeni bir kitap daha ekleyelim. Tavsiyedir Bu kitapta aşka, aile ilişkilerine, hayal kırıklıklarına, yeniden yola koyuluşlara, merak etmeye ve yeni cevaplar aramaya yani insanlık hallerine dair gerçek hikâyeler, yaşanmışlıklar bulacaksınız. Betül Yergök 'İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir' kitabında bizleri kendi gerçeklerimizi keşfetmeye, merak etmeye, hayatın bilinmezliklerini sorgulamaya, kendimiz olabilme yolunda cesaretle adım atmaya çağırıyor. Hayat yolunda insanın asıl sınavının kendisi olduğunu hatırlatıyor ve yaşamın kıyısından köşesinden değil, ta içinden sesleniyor..
4 etkileşim
Selda Baygu

Selda Baygu

@Seldabaygu
·
14 Mayıs 2022 07:58
10/10 puan verdi
#seldaokudu #insanınasılsınavıkendisidir İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Nasıl güzel bir isim değil mi? İnsan ismini okuduğu zaman daha bu kitabın ona bir şeyler katacağını fark ediyor. Bir kişisel gelişim kitabına başlarken kolay kolay "bakalım bu kitap bana neler katacak" demem. Ama bu
2 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 96.7
Erkek% 3.3
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
cadininnkazani

cadininnkazani

@cadininnkazani
·
24 Mayıs 2022 10:05
Dilersen tüm dünyayı araç et kendine ama kalbine inan, ruhunla tevekkül et, arzuyu elinde tut ve en önemlisi bunu yapacak olanın sen olduğunu unutturma kendine.
10 etkileşim
Sibel Köksal

Sibel Köksal

@sibelin_kitaplarii
·
01 Haziran 2022 17:36
"Aşılması en zor sınav sensin, kendini yenersen dünyayı yenersin.."
11 etkileşim
cadininnkazani

cadininnkazani

@cadininnkazani
·
24 Mayıs 2022 10:05
İnsan saklayabildikleri ve saklayamadıklarının gizli öznesidir.
6 etkileşim
cadininnkazani

cadininnkazani

@cadininnkazani
·
24 Mayıs 2022 10:05
Bir insanın dilinde çok olan şey kalbinde azdır.
6 etkileşim
cadininnkazani

cadininnkazani

@cadininnkazani
·
24 Mayıs 2022 10:05
Güçlü insanın içinde güçsüz hikâyeler saklıdır aslında.
5 etkileşim

İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok