İnsanlığın Umut Kıtası-Alem-i İslam

·
Okunma
·
Beğeni
·
243
Gösterim
Adı:
İnsanlığın Umut Kıtası-Alem-i İslam
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056608162
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hüküm Kitap
Gulsum
Gulsum İnsanlığın Umut Kıtası-Alem-i İslam'ı inceledi.
280 syf.
Dur ey akıl burası medeniyet ışıkların parladığı Alemi Islamdir. Burası hakikatin konuştuğu umutların yok olamayacağı yerdir. Burada hakikat için edilen mücadeleler ve sehit verilen kutsal topraklardir. burası Sensin hakikatini analatacagin alemdir.
280 syf.
·Beğendi·10/10
İhsan hocanın akıcı üslubu ile kaleme almış olduğu Alemi Islamın her ferdinin ne yapması gerektiğini ve İslam aleminin ne durumda olduğunu dile getirmiş. Okunulamasi gereken bir eser.
"Kavuştuğunu zannedenlerin yolda kalmışlığı bizimkisi. Yolu menzil, menzili de yol addettiğimizden; menzile varmak ya da yolda yol almak için bir gayretimiz de yok. Bu yüzden dualarımız hep icabetsiz; seferlerimiz de zafersiz sonlanıyor."
"Hidayetin yollarına tâbi ol; yolcuların azlığı sana zarar vermesin. / Dalâletin yollarından da uzak dur, helâk olanların çokluğu seni aldatmasın."
"Yapmam gerekenlerin hiçbirini tam olarak yapamamanın hüznü içindeyim. Bir vakit namazı kazaya bırakmadım; fakat huzuruna göndermeye layık da bir namaz kılamadım Ya Rabbi!"
Hasta olduğunu bilmeyen, bu yüzden de tedaviyi reddeden zavallı Müslüman! Seni o hale getirmişler ki, ruhunu kirletenlerle bütünleşmeyi şeref telakki ediyorsun!
Allah'ın ilimle doldurduğu dağarcık" Abdullah b. mesud (r.anh), küçücük boyu ve incecik ayaklarıyla, Dâru'n Nedve'nin kapısı önüne gelip rahman suresini okudu ve bu okuyuşuyla şunu ilan etti: "Dinle ey dünya! Dinle Ey Mısır ve Roma! Hiçbirinizin dünyaya söyleyecek sözü kalmadı artık. İnsanları siz köleleştirdiniz, Ellere kelepçeleri siz vurdunuz, iffetleri siz çiğnediniz. Dinleyin! Allah insanı, sizin hurafelerinizi değil, kuranı Kerim'i öğrensin ve yaşasın diye yarattı. "İnsanlığın durdurulan yürüyüşü Allah Resul'ünün öğrencileri ile yeniden başladı.
Gittikleri bölgelerde Islam'ı billboardlar kiralayarak, el ilanları dağıtarak , vilayetten izinli konferanslarda konuşarak değil; Islam'ın neyi ,nasıl yapmayı emrettiğini hayatlarında tatbik ederek anlattı Sahabe.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İnsanlığın Umut Kıtası-Alem-i İslam
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056608162
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hüküm Kitap

Kitabı okuyanlar 49 okur

  • Mehmet Taha Uyar
  • E
  • Ayşe Sena
  • Cihad Gürel
  • Tunahan Akyüz
  • Daisy
  • Fırat keleş
  • Birtan
  • Süleyman aydın
  • Selim Bülent Bingöl

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%62.5 (10)
9
%12.5 (2)
8
%6.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%6.3 (1)
4
%6.3 (1)
3
%0
2
%0
1
%6.3 (1)