İntiharımın Hikayesi Korkuları ve Depresyonu Nasıl Yendim

8,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
69 gösterim
Bir yerlerde, ?İntihar geçici bir soruna kalıcı bir çözümdür,’ diye okumuştum. Bunun neden böyle olduğunu bu kişisel hikâyeyi okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız.”
Dr. Bram Bakker, psikiyatrist ve gazeteci yazar

Viktor Staudt iyi bir işe sahiptir, fiziksel ve ruhsal sağlığını korumak için düzenli olarak spor yapar ve hareketli bir gece hayatı vardır. İlk bakışta hayatından memnuna benzer, ancak anksiyete atakları ve depresyon etkisi altında bir yaşam savaşı verdiğini neredeyse kimse bilmez. Sorununa sağlık kurumları vasıtasıyla da bir çözüm bulamayınca intihar etmeye karar verip Amsterdam RAI garında bir trenin önüne atlar. Ölmeyip hayatta kalır, fakat her iki bacağını kaybeder. Ne acıdır ki ancak bu trajik olaydan sonra bir psikiyatrist tarafından borderline (sınırda) kişilik bozukluğu tanısı koyulur ve doğru ilaç tedavisi sayesinde hayata tutunmayı başarır.

VIktor Staudt (1969) Birkaç yıl hukuk eğitimi gördükten sonra on yıl havayolu sektöründe çalıştı. On yıla yakın bir süre Almanya ve İsviçre’de yaşadı. 2011 yılı sonlarında İtalya’ya yerleşti. Yıllardır intiharı önlemek için çalışıyor, konuşmalar yapıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  204
 • ISBN:
  9786059200202
 • Çeviri:
  Mustafa Özen
 • Yayınevi:
  Paloma Yayınları
 • Kitabın Türü:
son dem 
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabi elime alalı 24 saat olmadi. Genelde çok sevdiğim kitaplar için dahi bunu yapmam çünkü uzun süre kitap okumak migrenimi tetikliyor.
Lakin bu kitabı bırakamadım elimden . Hemen hemen aynı hisleri paylaşmış olmak bıraktırmadi.
Gerçekten kitap bana dokundu.