İpler Kimin Elinde

9,0/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
470 gösterim
"Neil Armstrong kapsülün son basamağına adımını attığında, onunla birlikte tüm dünya soluğunu tutmuştu. Tarihte bir insan, ilk kez dünya dışındaki bir ara parçasına adımını atacaktı. Son bir hamle ile kendisini boşluğa bırakarak, Ay''ın tozlu yüzeyi ile kucaklaştı. İlk adımı attığında dudaklarından dökülen büyük bir adımdır" cümlesi, 20. yüzyılın en inanılmaz ve en gösterişli olayını özetliyordu..."
Peki insanlık için atılan büyük bir adımın, aslında "büyük bir yalan" olabileceği ihtimalini sorguladınız mı?
Yalanlar sadece Ay yolculuğu ile sınırlı değil tabi ki... Kennedy suikastinden Galler Prensesi Diana''nın şaibeli ölümüne, Körfez Savaşı''ndan Bilderberg toplantılarına kadar uzanan bir dizi olayın arkasında yatan şaşırtıcı gerçekler nedir? Acaba yakından takip ettiğimizi güçler mi var? Sadece bilmenize izin verildiği kadarını mı biliyoruz? Hangi gerçekler bizden saklanıyor?
Daha da ötesi, ipler kimin elinde?
Serdar Poirot 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir araştırma kitabı. Normal olarak gördüğümüz pek çok olaya farklı bir bakış açısı ile bakıyor ve bunu ciddi bir araştırmanın sonucu olan bilgiler ile destekliyor. Bazı olayların ciddi bir komplonun eseri olduğunu kitabı okuyunca daha iyi anlıyor insan. 11 Eylül olayları, Saddam Hüseyin'in Amerika ile ilişkisi, Gladio, JFK suikasti, UFO, Aya yapılan yolculuk, Mars'ta hayat olma ihtimali gibi pek çok olay detaylıca irdelenmiş. Komplo teorisyenlerinin soluksuz okuyacağı bir eser.